Активіст: “Система електронних петицій у Сумах діє поза законом”

Виконавчий комітет Сумської міської ради ініціював новий документ, який має замінити рішення про електронні петиції. Ним коригує правове поле, у якому діють електронні скарги та прохання.

За словами начальник правового управління Олега  Чайченка, до цього було положення, затверджене виконавчим  комітетом, але закон вимагає, щоб було затверджено міською радою, тобто, ніякі електронні петиції не скасовуються, вони будуть.

Михайло Горкуша, координатор всеукраїнської ініціативи «Активна громада» у м. Суми: “будь-яке позитивне рішення міської ради, яке прийняте за електронною петицією сумчан, може бути скасовано будь-якою іншою противною стороною, тому що за законом сама система електронних петицій має функціонувати за порядком, який приймається на сесії міської ради, зараз ми маємо ситуацію, що положення прийняте рішенням виконавчого комітету, тому, по факту, система електронних петицій у Сумах діє поза законом. Електронні петиції будуть ефективні, якщо містяни будуть ефективніше ними користуватися і, якщо сумська рада буде давати якісніші відповіді”.

Єдина система місцевих петицій у Сумах працює з 2016 року. Створена в рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади». За час існування сумчани написали 292 петиції, із них 116 отримали відповідь. На міжнародній науково-практичній конференції імені Балацького, що відбулась торік, аналізували ефективність системи електронних петицій у Сумах. Дослідження робили викладачі та студенти СумДУ. За словами співавтора наукової роботи, нині результати мало змінились.

“56 % опитаних взагалі не знають про єдину систему місцевих петицій, а 13 % вважають, що вони недостатньо ознайомлені з цією темою. Зараз є потреба в інформуванні широкого кола громадян. Які ж у нас найпроблемніші місця: перше – транспорт та дороги, друге – жкх, а третє – охорона здоров’я”, – коментує кандидат економічних наук Світлана Колосок.

Джерело: http://tv.sumy.ua/

Поділитися в соціальних мережах