АТОвець хотів підірвати будинок

За останні три роки в Україні значно збільшилася кількість нелегальної зброї і боєприпасів – їх, як правило, везуть із зони бойових дій учасники АТО. Хтось збирається зброю продати, хтось тримає його в схованці «про всяк випадок», а найневрівноваженіші тільки й чекають випадку її використати.

Ось і недавно Шосткинський райсуд розглянув кримінальну справу стосовно місцевого жителя, який із березня 2015 по квітень 2016 року був у зоні АТО, привіз звідти дві бойові гранати Ф-1, зберігав їх удома – і вже через 3 місяці пустив у хід. Приводом стало з’ясування відносин з дівчиною, яка його кинула. Взявши гранату, він з’явився до неї додому, але дівчини вдома не було. Батько відмовився пускати його до квартири. Тоді боєць заявив, що зараз підірве себе, і зірвав чеку з гранати в житловому під’їзді. Батько дівчини повернувся в квартиру, закрив двері та викликав поліцію. Тим часом «підривник» спустився на перший поверх.

Прибулі за викликом правоохоронці розуміли, що в разі вибуху постраждає весь під’їзд, адже осколки Ф-1 розлітаються на 100 м. Старший оперуповноважений Олександр Тищенко 2 години умовляв його віддати гранату. Тим часом АТОшнік вимагав, щоб поліцейський покинув під’їзд, – не хотів підривати його разом із собою. Що пережили за цей час мешканці під’їзду – важко уявити. У результаті агресивно налаштований боєць віддав гранату наполегливому поліцейському та сів у службовий автомобіль. Ще одна граната була виявлена у нього вдома.

У суді чоловік, якого звинуватили в незаконному зберіганні зброї та хуліганстві, свою вину визнав. Суд врахував, що злочин є тяжким, що характеристики у чоловіка посередні, що він був п’яний – але засудив його до умовного покарання, 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки. Так що розслаблятися жителям Шостки поки рано…

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах