Батьків оштрафували за те, що діти пропускали школу

Днями в Конотопі відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якій розглядалися заяви мам, які самі виховують малолітніх дітей, про доцільність позбавлення батьків батьківських прав за ухилення від виконання обов’язків відносно їх дітей. Двом батькам, які проживають окремо від дітей після розлучення, встановлено порядок участі в їх вихованні. Про це пвідомляє служба у справах дітей міської ради.

Було розглянуто питання порушення трьома батьками положень законодавства відносно необхідності забезпечення здобуття дітьми повної загальної середньої освіти. Повна загальна середня освіта є обов’язковою, а, на жаль, діти, про яких йшла мова на комісії, без поважних причин та з мовчазної згоди їх батьків пропустили без поважних причин значну кількість днів навчання.

У статті 6 Закону України «Про загальну середню освіту» вказано, що «відповідальність за здобуття повної загальної середньої освіти покладається на їхніх батьків, а дітьми, позбавленими батьківського піклування, – на осіб, які їх замінюють, або навчальні заклади, де вони виховуються». А «злісне ухилення батьків від виконання обов’язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківських прав» (стаття 47 того ж закону).

Відповідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, «ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян» (від 17 до 51 грн).

У результаті розгляду питання двох батьків попередили про відповідальність за недотримання норм законодавства про здобуття дітьми повної загальної середньої освіти; до одного з батьків застосовані заходи адміністративного характеру (штраф).

Джерело: konotop.in.ua

Поділитися в соціальних мережах