БУДИНОК НА КІСТКАХ ЗВОДЯТЬ У СУМАХ

Хоча минуло чимало часу і забудовник багато чого зробив для обласного центру, складна і неоднозначна історія «будинку на кістках» продовжує переслідувати пров. Інститутський, 34.

З черговий проблемною ситуацією розбиралися депутати на кількох комісіях з питань землі Сумської міськради. Компанія-підрядник «Альфасістембуд» не встигла здати новий 8-поверховий будинок до закінчення оренди ділянки в Інститутському, над дитячим парком «Казка», тому фірма «Еко-Ексім» (орендар) звернулася до міськради з проханням продовжити договір оренди, який закінчився 1 січня 2017 року. Однак відразу ж зустріла відсіч депутата по цьому округу Володимира Чепіка: «Люди проти вашого будинку. Після його споруди у них з’явилася калюжа. Давайте спочатку поговоримо з місцевими жителями, а потім вже будемо приймати рішення».

На наступному засіданні він розповів про ситуацію вже більш детально: «Я зустрічався з мешканцями пров. Інститутського, а також будинки з боку вул. Троїцької, і вони категорично проти цієї новобудови. Кажуть, що в Києві такі речі зносять, що мер їм обіцяв, що будівництва не буде, що буде дорога і т. д. Так як люди проти, тому і я як депутат по округу голосувати за це питання не буду. У той же час мені дзвонив директор школи №8 і підтвердив, що забудовник допомагав їм. Зробив спортивну площадку для школи, допомагав і Олександрівській гімназії».

“Але будинок стоїть, і квартири в ньому продані. І скільки квартир у будинку, а скільки людей проти? Усі вони потім прийдуть або до нас на комісію або прямо до сесійної зали. І знову буде скандал!”, – не погодилися з ним інші депутати. Однак для прийняття рішення комісією і рекомендації розглянути питання продовження договору оренди на сесії міськради голосів не вистачило.

Так як проект рішення по оренді не зміг пройти комісію вже не в перший раз, Чепік запропонував такий вихід із ситуації: ініціатором його розгляду на сесії може бути не тільки комісія, а й виконком, міський голова і будь-який депутат. «Взагалі, я думаю, мер повинен взяти відповідальність на себе, – заявив він. – Свого часу він підтримав інвестора, а зараз боїться десяти чоловік – місцевих жителів? Нехай бере на себе відповідальність і виносить питання на сесію. Якщо він хоче бути послідовним і заводити інвестиції в місто, нехай підпише цей проект рішення».

Представник «Альфасістембуда» Гіоргі Церетелі пообіцяв, що цю справу так не залишить: «Адже ми не на порожньому місці будувалися. Довго вели переговори, мені дали цілий список питань, які ми повинні були вирішити. І ми з усіма впоралися – перепоховали загиблих, зробили дорогу в парку, спортмайданчик і замощення для сусідніх шкіл, і не тільки. Я на школу і гімназію витратив близько 5 млн грн. Але це вас не вражає, тому що 10 чоловік проти? І робочі місця, які ми створюємо, вас як депутатів теж не вражають?!».

Мабуть, різкі слова забудовника змусили народних обранців задуматися, і врешті-решт вони вирішили, хоч і в двох редакціях (підтримати або відмовити), але все-таки винести питання «Еко-Ексім» на розгляд сесії.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах