Чиновник Сумської РДА: Садівські фекалії погіршують стан Косівщинського водосховища

Це одна з головних причин чому екологічний стан водосховища в селі Косівщина погіршується, вважає начальник управління агропромислового розвитку Сумської районної державної адміністрації Григорій Пархоменко.

«За останні роки санітарно-екологічний стан водосховища різко погіршився, і на це є ряд причин, які необхідно розглядати і по мірі можливості усувати. Одна з головних – незадовільний стан очисних споруд Садівської селищної ради, через які відбувається скид неочищених вод у річку Ільмень, що надалі потрапляють у водосховище, – зазначив чиновник. – Ні для кого не секрет, що 90% забудівель – приватні будинки жителів Сум, які працюють у місті та сплачують там податки, а в селищі Сад залишають лише свої фекалії».

img_9686

img_9682

Вирішити проблему та в значній мірі покращити екологічний стан Косівщинського водосховища можливо за рахунок підключенням напірного трубопроводу с. Сад до м. Суми, вважає посадовець.  Але за його словами, неодноразові звернення голови Садівської с/р до керівництва міста Суми про підключення напірного трубопроводу для стоків с. Сад до каналізаційної системи міста так і залишаються невирішеним. Адже за вимогами керівництва міста Суми сільська рада повинна була б прокласти близько 1 км трубопроводу землями міської ради.

Ще однією можливою причиною забруднення водосховища Григорій Пархоменко називає відсутність підключення до центрального каналізаційного відведення житлових будинків по вул. Набережній с. Косівщини. За його словами, у деякій мірі покращити екологію водосховища вирішило б питання передачі його в оренду, але на загальних умовах водний об’єкт не цікавий через свої великі розміри і відсутність прибережних зон, високу орендну плату (не менше 3%).

«Розчищення русла водосховища – ще одне рішення проблеми, – вважає посадовець.  – Адже за 10 років воно обміліло, що викликає прогрівання води і це в свою чергу створює умови для збільшення колоній синьо-зелених водоростей. Це приводить до зміни кольору води, зменшення насичення її киснем та масової загибелі риби. Наразі всі ці питання залишаються відкритими. Наразі, управління агропромислового розвитку Сумської РДА працює над тим, щоб заходи по оздоровленню Косівщинського водосховища необхідно включити в Регіональну програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року».

Довідково: Косівщинське водосховище входить в четвірку найбільших водоймищ Сумської області. Площа поверхні водосховища становить 132 гектари. Середня глибина складає 1,5 – 2 метри, в минулі роки глибина доходила до 4 метрів. Воно було створене в 1960-і роки Сумським хімкомбінатом (ВАТ «Сумихімпром») для забезпечення технічних потреб підприємства. Наразі, за інформацією голови Косівщинської сільської ради, водосховище виведене за межі населеного пункту. 

Поділитися в соціальних мережах