Чиновники Шостки проігнорували акцію інвалідів-візочників

Сьогодні, 15 листопада, у Шостці відбулася акція, яку провела міська організація інвалідів «Паритет-Шостка».

«У черговий раз хочемо привернути увагу… до проблеми бар’єрності в нашому місті», – зазначив керівник «Паритет-Шостка» Дмитро Васильцов. Взяти участь у акції він запросив заступників міського голови Ніну Сиваєву і Віталія Могильного, начальника управління праці та соціального захисту населення Антоніну Наймитенко, керівника УЖКГ Геннадія Мелашенка, головного архітектора Володимира Єфремова, а також директора підприємства «Прогноз» Василя Белясника. Акцію візочників вони проігнорували. Лише Володимир Єфремов прийшов під кінець заходу.

За словами Дмитра Васильцова, рівень безбар’єрності у нашому місті становить не більше 10%. До більшості важливих соціальних об’єктів інваліди-візочники без сторонньої допомоги потрапити не можуть. «90% пандусів зроблені для галочки. Будівельні норми не дотримані», – зазначає керівник «Паритет-Шостка».

Згідно з інформацією Дмитра Васильцова, на зниження бордюрного каменю в центральній частині міста в цьому році влада заклала 250 тис. грн. Сьогодні він сподівався отримати від чиновників відповідь, куди витрачені ці кошти.

Керівник «Паритет-Шостка» хотів також запропонувати їм сісти у інвалідний візок і спробувати проїхати по центру міста – потрапити в аптеку, банк… Замість відсутніх представників міської влади в експерименті взяв участь голова благодійного фонду «Щастя в долонях» Роман Лузик.

Спочатку він спробував заїхати на дорогу з боку фонтанів, щоб дістатися до банку, а потім до аптеки. Це коштувало неймовірних сил. Журналістам довелося допомагати Роману Лузику, щоб візок не перекинувся. Біля банку є пандус, але тут встановлено банкомат, і проїжджати поруч із чергою незручно. Потрапити в банківську установу без сторонньої допомоги неможливо – там високий поріг. Неподалік розташована аптека, куди хотів заїхати «візочник». Незважаючи на наявність пандуса, це теж виявилося справою не з легких.

«Дуже важко!» – поділився враженнями про пересування на інвалідному візку Роман Лузик. Це при тому, що він людина фізично міцна, займається пауерліфтингом.

Головний архітектор Володимир Єфремов визнав: у Шостці з безбар’єрним середовищем ще чимало проблем, хоча за останні три роки відбулися позитивні зміни.

Дмитро Васильцов запропонував міській владі оголосити 2017 рік Роком безбар’єрності. Можливо, це питання розглянуть на сесії міськради.

img_0184

img_0198

Джерело: shostka.info

Поділитися в соціальних мережах