Де у Сумах швидко зробити біометричний паспорт?

Після відкриття кордонів із Європою українці почали масово оформлювати біометричні паспорти, адже саме цей документ є головною умовою для перетину кордону без візи. «СпецКор» вирішив зібрати основні поради для швидкого отримання документу.

За інформацію управління Державної міграційної служби України у Сумській області, від початку року на Сумщині вже видали понад 22 тисячі закордонних паспортів нового зразку. Це на 6 тисяч більше, ніж за цей же період минулого року. В обласному центрі, черги на отримання документу починають займати ще з вечора, зазначають фахівці.

“Люди самі створюють ажіотаж при отриманні. Із запровадження безвізу закордонні паспорти кинулися робити усі. Навіть ті, хто найближчим часом не планує їхати у Європу, все одно подають заявку, аби мати біометричний паспорт про всяк випадок. Відповідно, через це і черги дуже великі”, – начальник відділу ДМС у Сумській області Людмила Старцева.

До того ж, зазначають у міграційній службі, під час літнього сезону ( травень-вересень) кількість бажаючих отримати закордонний паспорт завжди збільшується.

Як отримати паспорт швидше:

– Подавати заяву на біометричний закордонний паспорт не обов’язково за місцем прописки чи в обласному центрі. Зробити це можна як в будь-якому райцентрі області, так і за його межами. Наприклад, подати заяву можна навіть в іншій області, якщо там ви перебуватимете до моменту отримання документу. До того ж, у райцентрах черги на отримання паспорту менші, ніж в Сумах.

– Зберіть одразу всі необхідні документи. Це паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та квитанцію про оплату послуги. Її вам дадуть вже після написання заяви на отримання документу. Фотографії брати не потрібно. Їх робитимуть на місці.

– Якщо час дозволяє почекати, то фахівці радять отримувати закордонний паспорт після завершення курортного сезону. Найшвидше та без черг це вдасться зробити протягом листопада-грудня.

– Оформіть терміновий закордонний паспорт. Чекати його виготовлення доведеться 7 робочих днів, тоді як забрати звичайний закордонний паспорт ви зможете лише через 22 дні. За швидкість доведеться доплатити 253 гривні.

pasport

Якщо ж можливості чекати зменшення попиту для вас не варіант, так само , як і поїздка до райцентру регіону, то на процедуру подання заяви на отримання документу вам доведеться відвести кілька днів. У Сумах паспорт можна утримати за 4-ма адресами, повідомили «СпецКору» у прес-службі управління ДМС у Сумській області.

Де отримати біометричний закордонний паспорт у Сумах:

– Ковпаківський районний відділ ДМС України на вулиці Нижньохолодногірська, 8.

– Зарічний районний відділ ДМС України на вулиці Білопільський шлях, 24.

– Сумський районний сектор на вулиці Кузнечна, 2.

– Паспортний сервіс на Покровській площі, 11.

Нагадаємо, безвізовий режим із Європою для України почав діяти з 11-го червня. З того часу кордон без візових документів вже перетнули майже 13 тисяч людей. Про це повідомляють у Держприкордонслужбі України.

Джерело: http://spec-kor.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах