Депутат облради про скандал із прахом Олеся: “Якщо він не потрібен іншим, то у нас завжди є місце”

Депутат Сумської облради Наталія Калініченко виступила з пропозицією перенести прах Олександра Олеся, похованого в Празі, на батьківщину, в Білопілля. Про це вона написала на своїй сторінці в Фейсбуці:

«Ще кілька років тому на могилі Олександра Олеся я посадила чорнобривці і запалила свічку. Хіба можна було подумати, що відбуватиметься на цьому місці сьогодні!? Я особисто вже звернулась до голови облдержадміністрації Миколи Клочка, і він підтримав мою ініціативу перепоховати прах нашого земляка на батьківщині.

Кілька років тому ми в Білопіллі видали книгу про творчість Олександра Олеся з символічною назвою «Я ще вернусь». Якщо він не потрібен іншим, то у нас завжди є місце, час і достатньо шани видатному землякові!»

Зауважимо, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що зараз МЗС вживає усіх необхідних заходів для якнайшвидшого вирішення питання повернення праху Олеся  у Чехії.

“У свою чергу, Уряд виділить всі необхідні кошти для перевезення останків одного з найвидатніших українських поетів до Києва. У той же час при Міністерство культури України буде створена спеціальна міжвідомча комісія, яка займатиметься питанням перепоховань видатних українців”, – написав прем’єр у Фейсбуці.

Поділитися в соціальних мережах