Депутат Перепека: Якби на концерт Кварталу зібралося 150 тисяч людей, пробка машин простяглася б на 56 км

Ото вже подія так подія в області, яка заставила рахувати не лише математиків, а кожного, хто більш менш знає таблицю множення! Мова йде про фестиваль у Підопригорах за участі студії «Квартал-95», який, начебто, зібрав 150 тисяч глядачів. Ну майже 2/3 жителів Сум.

Про це наголосив шоумен Зеленський і всі ЗМІ взяли його слова за беззастережну констатацію факту.

Коли пристрасті вляглися, можна порахувати більш-менш спокійно, без закликів у Фейсбуці: «Ого! Оце Підопригори пруть! Ничосє!», не дослухаючись до здорового глузду та «посилаючи» усіх, хто посягнув на «святе» – кількість глядачів амфітеатру, яка з кожним роком росте в геометричній прогресії.

Ну то таке. Тепер рахуємо спокійно.

І так, що таке 150 тисяч осіб? Це кожен сьомий житель нашої області. Кожен сьомий! Вдумайтеся в цю цифру! Це два повнісіньких стадіони «Олімпійський»! Якщо хто був там на аншлагах можуть собі уявити, тільки в два рази більше. 150 тисяч – це шість стадіонів «Ювілейний», що у Сумах, заповнених на всі три яруси! 150 тисяч – це 50 місцевих автобусів або 7500 «Рут». Ну в загальному представили.

Якщо з глядачами зрозуміло, то стосовно автотранспорту ми вирішили звернутися за консультацією до депутата Сумської міської ради Ігоря Перепеки. Він говорить: «Хто їздив в Підопригори, знає цю дорогу зі Штепівки до Лебедина. Дорога, за нинішніми мірками, непогана і не помилюся якщо скажу, що одна з найкращих в області. Але це що стосується якості покриття, а за шириною вона, як і всі внутрішньообласні. За специфікою і родом діяльності я в курсі як було організовано автобусне сполучення на концерт. Так ось, за моїми даними маршрутних автобусів виїхало трохи більше десятка, а це приблизно 250-300 чоловік. Припустимо замовних автобусів було теж десь так, але їх місткість була більше, нехай 500 осіб. Припустимо з інших міст і областей приїхало втричі більше автобусів. Загалом усіх привезених на автобусах 800 + 2400 = 3200. Інші 146 800 приїхали своїм ходом. 10 тисяч людей прийшли пішки з сіл, що знаходяться поруч (хоча звідки їм там узятися, але припустимо). Із нескладної математики виходить, що136 800 – це ті люди, які приїхали на особистих авто, я думаю десь в середньому 5 чоловік на одну одиницю. 136 800 ділимо на 5 = 27 360 авто».

Ігор Перепека каже, що в середньому довжина авто складає 4 м, до неї треба додати 1 м на відстань між ними, разом 5 м. Для стоянки такої кількості машин необхідно «всього-навсього»111 кілометрів 800 метрів. Навіть якщо машини щільненько поставити на дорозі у два боки, ну, щоб ніхто не проїхав узагалі, то колонна розтягнеться на майже 56 км. Тобто ті, хто приїхали останніми і забажали потрапити на концерт, мали б поставити машину в районі Голубівки і кілометрів 25 мандрувати пішки.

Тож, виходить, що і тут нас намагаються надурити. От тільки питання: навіщо?

Поділитися в соціальних мережах