Депутати попросили уряд захистити військових пенсіонерів

Сьогодні, 2 березня, під час сесії облради народні обранці 46 голосами підтримали рішення про направлення Президенту України, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України звернення щодо забезпечення в передбаченому законодавстві негайного перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям усіх силових структур.

У тексті звернення депутати апелюють до того, що пенсії не «осучаснювали» близько 7 років. У результаті люди вийшли на масові акції протесту у Сумах, Шостці та інших містах області й України.

На думку депкорпусу, прийнята урядом постанова від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» не вирішує в повному обсязі всіх порушених військовими пенсіонерами питань, викликаючи навіть появу нових проблем.

Виходячи з вище зазначеного, обласні парламентарі вимагають:

1. Скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 № 103 в частині внесення змін до порядку визначення розміру грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів від 30 серпня 2017 № 704, та забезпечити проведення з 1 січня 2018 перерахунку раніше призначених пенсій особам, звільненим з військової служби та деяким іншим особам на умовах Закону України та інших нормативно-правових актів.

2. Здійснювати виплату перерахованих пенсій у повному обсязі з 01.03.2018 року, а за минулі періоди – протягом не більше ніж до 01.03.2019 року.

3. Встановити морально справедливі, економічно виважені та фінансово обґрунтовані співвідношення розмірів грошового забезпечення заробітної плати та пенсій у всіх сферах державної служби і галузях реального сектора виробництва.

Джерело: 0542.ua

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах