Держприкордонслужба перевіряє співробітників на причетність до викрадення сумських прикордонників

Нацполіція розслідує викрадення співробітників Сумського прикордонного загону Ігоря Дзюбака та Богдана Марцоня. Держприкордонслужба проводить внутрішню перевірку. Про це з посиланням на речника ДПСУ Олега Слободяна повідомляє Громадське радіо.

“Ми вивчаємо можливу причетність до їхнього викрадення як співробітників Державної прикордонної служби, так і, можливо, навіть працівників інших правоохоронних органів. Нацполіція зареєструвала відповідне кримінальне провадження”, – зазначив Слободян.

Також спікер Держприкордонслужби заявив, що спецслужби РФ кілька разів намагалися взяти в полон українських охоронців держрубежу. Таким чином, певен Олег Слободян, Росія хотіла обміняти двох співробітників ФСБ, яких затримали на Херсонщині влітку 2017 року. “Ми неодноразово отримували інформацію з різних джерел, що російські спецслужби отримали вказівку захопити у полон двох прикордонників. Щонайменше три спроби ми попередили на ділянці Луганського, Харківського і Сумського загонів, – розповів Слободян.

За його словами, четверта спроба російських спецслужб виявилася вдалою. 3 жовтня 2017 року були викрадені військовослужбовці Сумського прикордонного загону Ігор Дзюбак та Богдан Марцонь. У Москві їх взяли під варту і звинуватили у незаконному перетині кордону. Українським офіцерам загрожувало до 6 років ув’язнення.

Нагадаємо, 2 березня бранців звільнили. Натомість, Україна передала Росії офіцерів ФСБ Володимира Кузнєцова та Аскара Кулуба. Обмін відбувся в районі пункту пропуску «Гоптівка», що в Харківській області.

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах