Директори шкіл приховують від поліції дітей із відмітками “груп смерті”

Про це говорили в Сумській обласній раді за круглим столом, присвяченим темі захисту дітей від Інтернет-пасток. Як поінформував заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП капітан поліції Андрій Клипа, серед юних жителів області, які потрапляють в інтернет-пастки на кшталт «Синій кит», «Тихий дім» та схожі, учасників квестів виявлено  немало. Станом на сьогодні відкрито ряд кримінальних проваджень за статтею 120 «Доведення до самогубства» Кримінального кодексу України. Поліція з’ясовує особи так званих кураторів, перевіряє контакти та групи, а також працює на виявленні інших неповнолітніх учасників цих спільнот.

За словами поліцейських, крім батьків, які не хочуть афішувати, що їхні діти є учасниками так званих груп смерті, керівництво шкіл також не повідомляє правоохоронні органи про подібні прооблеми серед учнів.

pm560image005

«Трапляються й перепони з боку адміністрацій навчальних закладів, котрі не дають до поліції інформацію про виявлених дітей з характерними подряпинами чи відмітками на тілі. Тому на часі стало питання необхідності заручитися підтримкою органів влади щодо проведення інформаційної кампанії серед батьків та дітей з метою недопущення загрозливого впливу суїцидальних інтернет-груп на свідомість підлітків», -сказав  старший інспектор відділу ювенальної превенції УПД ГУНП Олександр Галицький.

Постійна комісія Сумської обласної ради прийняла рішення максимально сприяти правоохоронним органам у вирішенні всіх важливих питань та подоланні проблеми, що постала не лише серед дітей та їх батьків, але й перед суспільством в цілому.

 

Поділитися в соціальних мережах