Екс-начальника відділу поліції підозрюють у привласненні речових доказів

Прокуратурою Сумської області колишньому начальнику Шосткинського відділу поліції сьогодні, 24 травня, повідомлено про підозру в привласненні речей, які визнані речовими доказами.

Нагадуємо, що 21 березня 2017 року під час проведення слідчих дій у будинку тоді ще чинного керівника відділу поліції виявлено та вилучено, зокрема, ножі, багнети, багнети-ножі у кількості 89 шт. За результатом досудового розслідування встановлено, що частина вилученого майна є речовими доказами у кримінальних провадженнях. Зазначені предмети, у порушення чинного законодавства, не були передані на відповідальне зберігання або утилізацію чи повернені власнику, а натомість привласнені керівником поліції.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) КК України. Оскільки колишній керівник поліції не з’являється за викликом до органу досудового розслідування, то вказаний процесуальний документ, у відповідності з КПК України, вручено начальнику житлово-експлуатаційної організації за місцем проживання підозрюваного. Враховуючи зазначене, вирішується питання про оголошення колишнього правоохоронця в розшук та обрання йому запобіжного заходу.

Окрім того, у полковника поліції під час обшуку в кабінеті виявлено та вилучено 21,5 тис доларів США, 150 євро, золоті злитки, ювелірні вироби та колекцію монет. Досудове розслідування щодо встановлення походження знайдених предметів та цінностей триває. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч. 2 ст. 368-2 (незаконне збагачення) та ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації).

Довідково: санкція ч. 3 ст. 191 КК України передбачає обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Поділитися в соціальних мережах