Фіскали прокоментували інцидент із помилковим захватом врожаю фермера

Головне управління ДФС у Сумській області надало коментар стосовно неправомірних дій зі збирання врожаю на території Хотінської ОТГ.

“14.06.2018 від Сумської місцевої прокуратури надійшов лист щодо порушення земельного законодавства разом з матеріалами перевірки, проведеної Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області. На території Хотінської ОТГ встановлено факт використання земельної ділянки державної форми власності площею близько 17,5 га (засіяна озимою пшеницею) без документів, підтверджуючих право користування нею.

Відповідно до статей 90, 95, 212 Земельного кодексу України самовільно зайняті земельні ділянки повертаються їх власникам або землекористувачам з передачею останнім незібраного врожаю без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними, тобто, у даному випадку – державі.

Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.1998 №1340 «Про порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним», ГУ ДФС у Сумській області вжито заходів щодо обернення посівів в дохід держави.

12.07.2018 до ГУ ДФС у Сумській області надійшла заява від ТОВ АФ «Хотінська», в якій підприємство повідомило, що воно є орендарем даної земельної ділянки та має право власності на зібраний врожай. На даний час вивчаються документи, надані ТОВ АФ «Хотінська». У разі підтвердження законного використання земельної ділянки ГУ ДФС у Сумській області буде прийняте рішення щодо повернення врожаю заявнику.

Одночасно повідомляємо, що зібраний врожай вагою 70,7 тонн знаходиться на відповідальному зберіганні”, – прокоментували фіскали.

Поділитися в соціальних мережах