Геннадій Дорошенко звинуватив Службу автомобільних доріг у “загальмованості”

Голова Сумської районної державної адміністрації Геннадій Дорошенко вважає, що Служба автомобільних доріг в Сумський області «гальмує» процес відновлення та ремонту дорожнього покриття у деяких населених пунктах Сумського району. Зокрема «жертвами» некомпетентності стала Северинівська та Кияницька сільські ради.

«Ми проводили перемовини зі Службою автомобільних доріг у Сумській області, дійшли спільного рішення, що деякі дороги будуть ремонтуватися за рахунок співфінансування. Договори були укладені, кошти перераховані, роботи розпочаті. Деякі населенні пункти отримали свої дороги, іншим – пощастило менше. І ми побачили декілька цікавих ситуацій, – підкреслив посадовець. – У першому випадку роботи були виконані наполовину: тільки на ті кошти, які були перераховані з районного бюджету, з бюджетів сільських рад або депутатські кошти. Робота з відновлення дорожнього покриття зупинилася посередині. Наприклад, у Корчагівці Кияницької сільради, проїжджаючи, можна побачити, що полотно зроблено лише до половини і кинуте напризволяще: ні техніки, ні людей… У другому випадку – кошти були перераховані, а роботи не ведуться».

Детальніше про ситуацію у Кияницькій сільській раді розповів голова сільради Анатолій Рибальченко. За його словами, сільська рада уклала договір зі Службою автомобільних доріг у Сумській області щодо ремонту дороги до села Корчаківка за рахунок співфінансування, але обіцяні роботи досі не виконані: «Ми підписали угоду про виконання робіт за рахунок депутатських коштів (50 000), сільської ради (30 000), Служби автомобільних доріг (50 000). Роботи були виконані лише на депутатські кошти. 30 тисяч гривень, які виділяла сільрада, так і не були освоєні. Гроші, обіцяні Службою автомобільних доріг, за їх інформацією, будуть начебто виділені у наступному році. Роботи виконані тільки до половини… Громадськість обурена».

Приблизно така ж ситуація і на території Северинівки. За словами очільниці сільської ради Віри Северин, сільська рада уклала договір із Службою автомобільних доріг в Сумській області щодо ремонту дороги в селі Северинівка також за рахунок співфінансування. З районного бюджету було виділено 2 млн гривень. Згідно з укладеним договором Служба автомобільних доріг повинна профінансувати ремонт на таку ж саму суму. Роботи довгий час не розпочиналися, а обіцяне співфнансування перенесене на наступний рік: «Роботи за рахунок наших 2-х мільйонів обіцяють розпочати наступного тижня. З обіцяних коштів Службою автомобільних доріг ми отримаємо лише 500 тисяч на експлуатаційне утримання дороги. Іншу суму вони обіцяють надати в наступному році. Тобто дорога в цьому році буде відремонтована лише на половину», – зауважила Віра Северин.

Очільник Сумського району Геннадій Дорошенко підкреслив, що громадськість обурена ситуацією, люди звертаються зі скаргами. «Якщо керівництво вище зазначеної організації не може виконати цю роботу, нехай би анонсувало свої здібності ще до моменту підписання договорів з людьми. Ми б знайшли вихід із ситуації та зверталися б за допомогою до тих, хто дійсно зміг би виконати обіцяні роботи, – зауважив Дорошенко.

Поділитися в соціальних мережах