Голова Сумського райсуду продав свої іномарки за копійки

«Тойота Кемрі» за 15 тисяч гривень?! Це не фантастика, а ціна, за яку голова Сумського райсуду Ігор Дашутін продав своє авто. Ще дешевше – за 8 тисяч гривень – він реалізував «Форд Мондео». Принаймні, саме такі суми суддя указав у своїй декларації.

Нагадаємо, цей служитель Феміди потрапив у топ рейтингу кандидатів до нового Верховного суду, посівши 12 із 78 місць.

Відповідно до декларації кандидата зараз Ігор Дашутін їздить на TOYOTA CAMRY 2016 року, яку він придбав того ж року за 840 тисяч гривень, очевидно, на половину цієї суми він взяв кредит. Але і тут є нюанс: право власності на авто суддя згідно із декларацією набув 19 квітня, а кредит отримав наступного дня – 20 квітня. Далі ще цікавіше. Припустимо, з датами вийшла одруківка, і за половину машини дійсно Дашутін заплатив кредитом. Але де взялося ще понад 400 тисяч?

Станом на 1 січня 2016 року ніяких заощаджень ані в банках, ані готівкою суддя не мав, принаймні за декларацією. А за весь 2015 рік він заробив 242 тисячі, з яких ще утримали податки. Тож на руки пан Дашутін отримав навіть менше 200 тис. грн. А ще треба було жити за щось увесь цей час… Тож звідки гроші на нове авто?! Помічаємо, що того ж 2016 року в автопарку судді поменшало на дві машини: не стало Toyota Camry 2010 року та Ford Mondeo 2008, вартість яких записана як 240 тисяч і 180 тисяч. Ось воно – те, що має розвіяти сумніви, але… їх з’являється ще більше. Ігор Дашутін написав у декларації, що продав ці машини за 15 і 8 тисяч гривень.

У той же час на автосайтах тоді така “Тойота” коштувала близько 15 тисяч (!) доларів, а “Форд” більше $10 тис.

 

3333_0.jpg

Що ще цікаво, у липні 2016 року, після того як у Фейсбук депутат Сумської міськради Максим Галицький оприлюднив фото судді з патрульними біля нової «Тойоти кемрі», Ігор Дашутін зателефонував журналісту і повідомив наступне: «На фото, размещенных в фейсбуке не моя машина, хотя она и стоит правильно припаркованная, там нет никаких запрещающих  знаков. Я просто подошел к патрульным поинтересоваться, как проходит их служба, как граждане реагируют на их беседы с водителями о необходимости Правил дорожного движения. Я как судья сам часто рассматривают дела по нарушению ПДД и всегда рекомендую людям не садится за руль, если они не знают правил». Хоча насправді ця «Тойота» за 842 тисячі гривень належала судді Дашутіну вже понад два місяця.

sumy.today

Поділитися в соціальних мережах