Грибники масово звертаються до рятувальників

Впродовж 12 жовтня на Сумщині піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій знищили мінометну міну та артилерійський снаряд. Крім того, громадяни знайшли ще один артснаряд.

Зокрема, співробітники Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) знешкодили у спеціально відведеному місці шляхом підриву 82-мм мінометну міну та 122-мм артснаряд. Перший боєприпас напередодні виявили грибники. Вони натрапили на підозрілий предмет у лісі, на відстані 4 км від житлових будинків с. Ясеново Охтирського району. Інший боєприпас також виявили громадяни під час збирання грибів у лісовому масиві поблизу с. Чернеччина Охтирського району.

Цього ж дня о 10:20 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілого металевого предмета на території місцевої культової споруди по вул. Шкільна у м. Шостка. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідка – це 76-мм артилерійський снаряд часів минулих війн. На нього натрапили будівельники під час проведення ремонтних робіт. На місці виявлення вибухонебезпечного предмету виставлено охорону та надані заявки на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій. Дії ж громадян при виявленні вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

Поділитися в соціальних мережах