Грибники натрапили на боєприпаси

О 09:40 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілих металевих предметів неподалік с. Лисогубівки Конотопського району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідки – це 2 артилерійські снаряди калібру 76 мм часів Другої світової війни.

На них натрапили місцеві мешканці під час збирання грибів у лісі на відстані 3 км від житлових будинків. На місці виявлення боєприпасів часів минулих війн виставлено охорону, надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження застарілих боєприпасів можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.  Дії ж громадян при виявленні таких вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

Поділитися в соціальних мережах