Інспектори Держпраці зацікавились атракціонами в ТРЦ

У наш час атракціони «зменшилися» у розмірах і «вийшли» за межі міських парків, розмістившись у багатьох розважальних та торгівельних центрах. Зникла сезонність атракціонних розваг, але незмінною залишається необхідність додержання Правил будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки, адже людське життя – це найцінніший скарб. Тому із метою попередження травматизму під час експлуатації атракціонів фахівці Управління Держпраці у Сумській області в ході наради нагадали підприємцям про основні вимоги безпеки виконання робіт та їх відповідальність у разу порушення законодавства з охорони праці.

Державні інспектори наголосили на тому, що ризики від впливу небезпек повинні бути унеможливлені або зведені до мінімуму за рахунок виконання запобіжних заходів. Має бути проведена ідентифікація прогнозованої небезпеки, а саме подій і ситуацій, які можуть виникнути через механічний, електричний, хімічний (від сировини, матеріалів й інших речовин) чи термічний вплив на людей тощо.

Аби зменшити ризик виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій, підприємцям необхідно дотримуватися вимог проектування та технології виготовлення атракціонів: проводити облік і обмеження навантажень, розрахунки на міцність і стійкість, перевіряти конструкційні матеріали. Також потрібно враховувати вимоги безпеки під час розроблення та виготовлення систем керування, правильно підбирати захисні, запобіжні пристрої й огородження тощо

Поділитися в соціальних мережах