Комунальне підприємство запустило в будинках небезпечні ліфти

У ході всебічної комісійної перевірки КП ПВО «Енергія» фахівці Управління Держпраці у Сумській області встановили порушення з охорони праці та промислової безпеки, а також нехтування рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 29.08.2016р. про заборону експлуатації пасажирських ліфтів, встановлених у будинку по вул. Марата, 19(1- 6 під’їзди) м. Шостка.

У порівнянні з минулим роком ситуація із станом ліфтового господарства в місті Шостка підконтрольним даному підприємству не зазнала позитивних змін. Наразі в ході планового контрольного заходу в КП ПВО «Енергія» фахівцями Управління Держпраці у Сумській області у черговий раз встановлено низку порушень законодавства з охорони праці, незадовільний технічний стан ліфтів, відсутність відомостей про проходження працівниками навчання та перевірки знань з питань охорони праці, спеціального навчання електромонтера виконанню робіт на висоті, відсутність висновку медичної комісії про допуск робітника до даних робіт та не укомплектованість в повному обсязі для їх безпечного виконання.

До речі, окрім шести зазначених вище ліфтів, підприємством також не було одержано дозвіл на експлуатацію 36 ліфтів, встановлених у житлових будинках Шостки по вулиці Привокзальна, 19; Баумана, 6а; Миру, 11; Марата, 22; Марата, 30а; Марата, 26; Марата, 25; Короленко, 52.

Незважаючи на рішення суду, КП ПВО «Енергія» допускає експлуатацію ліфтів, яким не проведено експертне обстеження та позачерговий технічний огляд після відпрацювання ними нормативного терміну експлуатації. Підприємство нехтує необхідністю перевірки елементів заземлення та опору ізоляції електрообладнання ліфтів. Цим суб’єкт господарювання порушує вимоги НПАОП 0.00-1.02-08 «Правила будови та безпечної експлуатації ліфтів».

На ряду з цим вагомим є те, що нехтування даними вимогами збільшує ймовірність настання нещасного випадку, а отже становить загрозу здоров’ю та життю людей.

Як повідомляє управління Держпраці у Сумській області, за результатами перевірки притягнуто три посадові особи підприємства до адміністративної відповідальності. Матеріали перевірки направлені до правоохоронних органів.

 

Поділитися в соціальних мережах