Контактні скульптури Сум віддадуть комусь на утримання

Сумським контактним скульптурам явно не щастить. Якщо на них не влаштовують полювання металісти і хулігани, їх пошкоджує транспорт.

Нагадаємо, на початку грудня від такого несподіваного «автохулігана» постраждала скульптура «Малюки-ласуни» на вул. Воскресенській – залишилася без мішка з цукром. На минулому тижні він був поставлений на колишнє місце. Але це не єдиний приклад замахів на контактні скульптури Сум. Так, гусара в пер. 9 Травня постійно описують фарбою. Діставалося свого часу і Чехову в парку ім. Кожедуба. Але рекордсмен у плані постійних зазіхань – Дама з парасолькою. Цей красивий елемент пам’ятника незмінно привертає місцеве “бидло”. Причому відновлювати скульптуру постійно доводиться її авторам. Адже до сих пір ні за один з цих об’єктів не відповідає місто.

Правда, як стало відомо, справа має зрушитися з мертвої точки в 2017 році. За словами начальника міськвідділу з питань дизайну і міського середовища Максима Галицького, міськуправління архітектури запланувало на наступний рік розробку Порядку встановлення, змісту і демонтажу контактних скульптур, меморіальних табличок та інших подібних об’єктів благоустрою: «Сьогодні у нас такого документа немає. І ті ж скульптури, меморіальні таблички встановлюються на свій розсуд, у ручному режимі. Важливе питання, яке буде вирішене Порядком – утримання таких об’єктів благоустрою. Так, за прикладом інших міст, ймовірно, ми розділимо цю ношу між міськуправлінням архітектури та містобудування і міськвідділом культури і туризму. Щось візьмуть на себе вони, щось – ми».

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах