Контактний зоопарк у парку ім. Кожедуба розширятиметься

Громадська організація «Бабусине подвір’я» звернулася до депутатів Сумської міськради з проханням встановити їй на 2019 рік пільгову орендну плату за приміщення, яке вона займає в парку ім. Кожедуба (вул. Гагаріна, 1), у розмірі 24 грн на рік.

Це питання розглядалося на засіданні депутатської комісії з питань коммайна і законності 6 листопада. Йдеться про контактний зоопарк домашніх тварин, який уже встиг полюбитися багатьом сумчанам та гостям міста, особливо дітям. Як відомо, створили його в 2014 році подружжя Світлана і Юрій Богдан. Члени депутатської комісії виявили жвавий інтерес до цього незвичайного об’єкту, особливо ті, кому до сих пір ще жодного разу не довелося там побувати. Заступник голови ГО «Бабусине подвір’я» Юрій Богдан розповів народним обранцям, що в їх імпровізованому зоопарку живуть в’єтнамські свинки, карликові вівці англійської породи «Квінсент» шоколадного окраса, полтавський безрогий козлик, кізоньки, нутрії, декоративні кролики, качки, гуси, кури, папуги, морські свинки. Усі звірятка доглянуті, приручені та охоче спілкуються з людьми. Вони вільно гуляють по двору, їх можна без побоювання гладити, годувати, фотографуватися. Для міських дітей, особливо тих, у кого немає бабусь і дідусів у селі з усіма належними атрибутами сільського життя, така можливість поспостерігати за тваринами і поспілкуватися з ними – справжня радість. Крім тварин, на «Бабусиному подвір’ї» є й імпровізований дитячий майданчик – карусель, гойдалка, пісочниця. Неподалік – великий дерев’яний стіл, за яким батьки можуть попити чаю із самовара або погодувати дітей.

При цьому відвідування зоопарку – безкоштовне, тут із відвідувачів беруть тільки символічну плату за корм, яким можна пригощати тварин. І цей аргумент став одним із вирішальних при прийнятті комісією рішення. Адже утримувати мешканців «Бабусиного подвір’я» – справа витратна. Потрібно підвозити воду і корм, заготовляти сіно, регулярно обстежувати кожну тварину у ветеринара, вакцинувати, при необхідності – лікувати. При цьому, крім змісту всієї згаданої живності, громадській організації доводиться ще й платити за оренду приміщення, де утримуються тварини. Це – колишні стайні, будівля стара, без комунікацій (тут немає ні водопроводу, ні каналізації, ні світла).

– Найближчим часом ми плануємо завести ще й карликових поні, – розповів депутатам Юрій Богдан. – Та й умови утримання наявної живності потрібно привести в порядок, адже для кожної тварини, точно так же, як і для людини, існують норми по площі. Сьогодні робимо все можливе, щоб підвести водопровід (адже вода у нас поки привізна), підключити електрику. Зараз на зиму дрібних тварин нам доводиться забирати додому (у нас два приватних будинки – наш і моїх батьків). І, до речі, корми нам сьогодні теж зберігати ніде. Зараз у нас якраз іде заготівля кормів на зиму (буряк, морква, яблука, капуста, сіно, кукурудза, зерно), і все це також доводиться зберігати вдома, у підвалах. Якщо депутати дадуть згоду, ми б хотіли зробити підвал для зберігання кормів ближче до зоопарку. Там у парку, недалеко від нас, є стара вигрібна яма, якою вже давно ніхто не користується, її цілком можна пристосувати під ці цілі. Але це питання почнемо опрацьовувати навесні…

Поки ж депутатська комісія одноголосно підтримала встановлення пільгової орендної плати для ГО «Бабусине подвір’я» на 2019 рік у розмірі 24 гривні на рік.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах