КП “Міськводоканал” не дає перевіряти, наскільки забруднює Псел

КП «Міськводоканал» Сумської міської ради уникає допуску державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Сумської області до проведення позапланової перевірки з контролю виконання приписів, виданих за підсумками попередньої перевірки для усунення виявлених порушень. Про це повідомляється на офіційній сторінці у Фейсбуці Держекоінспекції у Сумській області.

“Ще 17 липня усі документи, які є підставою для проведення заходу, були надані підприємству, але до сьогодні посадові особи водоканалу не надали жодної офіційної відповіді стосовно можливості проведення фахівцями Держекоінспекції перевірки. При неодноразових візитах інспекторів на підприємство жодна посадова особа не виходила на контакт. Це у свою чергу унеможливлює проведення інструментально-лабораторних досліджень проб стічної води для визначення впливу на р. Псел. 

Виникає логічне запитання, Анатолий СагачОлександр Лисенко (Olexandr Lisenko)Александр Журба, мабуть Міськводоканалу є що приховувати від контролюючих органів та населення міста Суми і району, якщо комунальне підприємство Сумської міської ради свідомо йде на порушення вимог законодавства та перешкоджає представникам органів державної влади виконувати свої повноваження?..” – припускають у Держеконіспекції.

Довідково: Комунальне підприємство «Міськводоканал» Сумської міської ради проводить діяльність із водозабезпечення м. Суми, а також здійснює збір та відведення каналізаційних стічних вод.

Варто зазначити, що КП «Міськводоканал» у 2017 році включено до переліку 100 основних підприємств-забруднювачів навколишнього природного середовища України, як один з найбільших забруднювачів довкілля по скидах забруднених стічних вод у водні об’єкти. (з повним переліком підприємств можна ознайомитись за посиланням https://menr.gov.ua/files/docs/news/TOP_100.pdf).

Так, обсяг скидів стічних вод у водні об’єкти КП «Міськводоканал» за 2016 рік становив 12,48 млн. м3 (для порівняння – обсяг скидів у 2016 році КП «Чернiгiвводоканал» складає 5,624 млн. м3; ПАТ АК «Київводоканал» – 19,73 млн. м3; КП «Харкiвводоканал» – 2,736 млн. м3).

Останню планову перевірку даного підприємства проведено Держекоінспекцією в термін 13.09–03.10.2016 року, за результатами якої встановлено факт скиду зворотних вод після очисних споруд з перевищенням нормативів граничнодопустимого скиду по амонію, нітритам, ХСК, БСК5, що є порушенням ст. 44 Водного Кодексу України.
Дане порушення носить систематичний характер і, як наслідок, призводить до забруднення р. Псел.
По виявленим фактам забруднення р. Псел Міськводоканалом Держекоінспекцією у Сумській області неодноразово нараховувались збитки, заподіяні навколишньому середовищу, загальна сума яких за період 2014-2017 рр. становить 399 972,47 тис. грн.

Поділитися в соціальних мережах