Крематорію в Сумах не буде

Мерія Сум оприлюднила відповідь на петицію сумчан із закликом мати альтернативу кладовищам – крематорій (як для людей, так і для тварин).

Нагадаємо, автор петиції Борис Мірошниченко писав: «Не смотря на то, что сожжение тела не сильно укладывается в православные традиции, церковь идёт на встречу данному виду погребения по одной простой причине – разрастание и увеличение территории сумских кладбищ – это тоже не есть хорошо. Человечество не может позволить себе бесконечно увеличивать площади, отведённые для погребения. Кроме того, это увеличивает риски распространения различных заболеваний. Кремация – это хороший выход из текущей ситуации в Украине. К тому же данный процесс несколько проще и дешевле, чем похороны». Його підтримали 280 сумчан.

У відповіді влади, зокрема, йдеться: «З огляду на низьку рентабельність даної послуги, високу вартість будівництва крематорію (10 млн грн) і незначну кількість замовлень на кремацію померлих у Сумах – будівництво крематорію в Сумах передчасне».

Повідомляється, що на території України крематорії є в містах-мільйонниках: Київ, Харків, Дніпро, Одеса. Там відсоток кремації від кількості померлих становить близько 30%. У Сумах же в 2015 році на кладовищах міста, якими займається КП «Спецкомбінат», було здійснено 14 поховань урн з прахом померлих, а в 2016 році – 17 поховань. У 70% цих поховань кремація померлих проводилася за межами України.

Щодо кремації тварин кажуть, що кремація тварин вважається ветеринарним видом діяльності та не ліцензується.

З повним текстом відповіді можна ознайомитися тут.

Поділитися в соціальних мережах