Квартиру для АТОвця купили за дивною ціною

Минув рік, як рідні загиблого роменця, військовослужбовця Сергія Авраменка, отримали щедрий дарунок від держави – двокімнатну квартиру в місті. Журналісти місцевого ЗМІ вирішили дізнатися, як справи у родини АТОвця, але наштовхнулися на незрозумілі деталі.
   
3 вересня 2014 року вночі був смертельно поранений під час обстрілу зі «Смерчу» сержант артилерійського полку Сергій Авраменко. Несправедливо забране життя, як грім серед ясного неба, шокувало батьків, дружину, сина, друзів, усю Сумщину. Аби хоч якось загладити свою «державницьку» вину перед близькими, 11 грудня 2015 року за бюджетною програмою виконавчим комітетом міської ради родині було придбано двокімнатну квартиру. Звісно, ніщо вже не покриє той біль утрати, але близькі висловлювали своє безмежне «спасибі» за дарунок. «Ми дуже вдячні Сергію Салатуну і його команді за гарну новину! Тепер у нашого внучка буде своє житло. Дуже боляче, але ми радіємо», – поділилася своїми враженнями мати загиблого воїна Валентина Пипа-Коваль на своїй сторінці у Фейсбуці.

Журналісти вирішили поцікавитися, в якому стані була квартира, коли нові власники переступили її поріг, та чи встигли за цей рік обжитися. Та в ході спроб зустрітися натрапили на безліч «нестикувань».

Не заставши першого разу господині вдома, журналісти поспілкувалися із її сусідкою та випадково дізналися, що зовсім нещодавно в цьому ж під’їзді була придбана ще одна квартира, але за помітно нижчою ціною, ніж квартира, ключі від якої вручили Авраменкам. Не дуже було приємно «порпатися» у справах сім’ї воїна, якого немає серед нас. Але ЗМІ не змогли собі дозволити пройти повз ту інформацію, яка «вилізла» на поверхню, не перевіривши її.

Ні для кого не було секретом, що сума того дарунку площею 44,2 квадратних метри складала 510 тисяч гривень. Будинок, розташований на Чапаєва, 37, панельний. Ціна придбання дарунку не могла не насторожити ще тоді, зимою. Тепер же з’ясувалося, що в березні 2016 року (буквально через три місяці після купівлі квартири для родини загиблого воїна) у цьому ж будинку (навіть під’їзд той самий) була придбана 2-кімнатна квартира помітно дешевше. Як розповіла власниця житла, ціна склала близько 364 тисяч гривень. Це при тому, що курс долара до гривні в порівнянні з груднем 2015 року зріс на 3 одиниці. І це вже справді почало наводити на підозрілі думки.

Сама ж дружина Сергія Григоровича відмовилася коментувати ситуацію, мовляв, задоволена і так, решта – її не цікавить. Звісно, її можна зрозуміти, усе це «порпання» аж ніякого задоволення не приносить. Та ЗМІ мусили розібратися.

У Роменському бюро нерухомості повідомили, що станом на грудень 2015 року 1 квадратний метр вторинного житла в місті Ромни на вулиці Всіхсвятській (колишня Чапаєва) в панельних будинках коштував 5 тисяч 500 гривень. Отже, квартира мала б коштувати в 2 рази менше від того, що витратила міська влада.

Так би мовити, аби ще раз спробувати розвіяти свої сумніви, журналісти «продзвонили» за оголошеннями із продажу квартир у панельних будинках. За одним із номерів чоловік розповів, що хоче отримати 12 тисяч гривень (при курсі на момент дзвінка 27 гривень за долар) за однокімнатне приміщення зі звичайним ремонтом. Порахували? Дивно, чи не так?

Цікаво, чому ж при купівлі житла для родини вибір припав саме на цю квартиру? Як не дивно, людина, яка займалася питанням придбання житла, на своїй посаді вже не працює, тож отримати коментарі з перших вуст не вдалося. У виконавчому ж комітеті Роменської міськради журналістам повідомили, що подавали свої пропозиції з продажу декілька власників квартир. Найбільш прийнятний для себе варіант вибирала дружина загиблого пані Людмила. Обрана нею квартира, як зазначили, виявилася найдешевшою з усіх запропонованих.

Джерело: novpoglyad.com.ua

Поділитися в соціальних мережах