Ліси Сумщини вражені небезпечними комахами

У лісах ДП «Кролевецький агролісгосп» лісовою охороною протягом 2017-2018 років виявлено вогнищ верхівкового короїду в насадженнях сосни звичайної на площі 362,3 га.

Найбільше пошкоджених насаджень в Кролевецькому лісництві – 197,9 га, в якому сосна звичайна займає найбільші площі. Не набагато менше пошкоджено сосняків на території Ярославецького – 166,4 га та Червоноранківського лісництв – 76,5 га.

Верхівковий короїд останнім часом є лідером серед шкідників лісу. Трапляється повсюдно, пошкоджує різні види сосен, ялин, рідше смереку, модрину. Починає заселяти верхню частину сосни, а згодом – і весь стовбур. Комаха пошкоджує деревину під корою, і через закупорку потоків вологи дерево починає всихати. Найстрашніше ж, що верхівковий короїд повністю знищує здорове дерево приблизно за місяць-півтора.

Лісничі активно слідкують за поширенням короїда, для оперативного реагування і проведення заходів протидії. Єдиним дієвим способом захисту здорових дерев від верхівкового короїда є вирубка заражених дерев зі спаленням гілля. Поки лісівники чекають дозволи на вирубки сухих дерев, шкідники вже покидають сосни, які взяті в рубки та заселяють нові дерева на цій ділянці лісу, або сусідні лісові масиви. Лісівники повинні зібрати велику кількість підписів і погоджень, щоб провести санітарну рубку хворої ділянки лісу.

Тому й виходить, що працівники лісового господарства мають дбати про біологічну стійкість лісів, але через законодавство не встигають швидко й оперативно реагувати на всихання лісів і щомісяця фіксують лише збільшення рудих плям у лісах.

Наразі, робіт з проведення заходів з ліквідації вогнищ верхівкового короїду проведено на площі 165 га. Якщо не буде вчасно проведений комплекс санітарно-оздоровчих заходів, то ліси дуже швидко можуть перетворитися на хворі, суцільно захаращені, розладнані, які не виконують свою екологічну та соціальну функції, переконують у ДП «Кролевецький агролісгосп».

Джерело: 05453.com.ua

Поділитися в соціальних мережах