Лушпієнко поїхав на Білопільщину після народної скарги Авакову

Начальник ГУНП області Микола Лушпієнко зустрівся із жителями Миколаївської об‘єднаної громади, що на Білопільщині. Нагадаємо, днями Миколаївська громада звернулася до керівника МВС Арсена Авакова із проханням вгамувати апетити начальника поліції Білопілля  

Під час зустрічі були обговорені питання співпраці поліції та місцевої влади по забезпеченню правопорядку та публічного спокою на території громади.

Миколаївська територіальна громада – одна з найбільших в області: тут на площі близько 500 км2 проживає 10 000 чоловік – це п‘ята частина Білопільського району. Тому невипадково керівник обласної поліції приїхав на зустріч з громадянами саме сюди.

Була обговорена ефективність роботи місцевого дільничного, питання виділення коштів для придбання та встановлення у найбільш людних місцях камер відеоспостереження, перекриття додатковими автомобільними нарядами та групами «швидкого реагування» автодоріг державного та місцевого значення тощо. Не обішли увагою питання незаконної торгівлі самогоном та наркотиками в сільській місцевості, крадіжок з приватних будинків, дачних кооперативів, запобігання насилля в сім‘ї та протидії дитячій злочинності і т.і..

«Я бачу ситуацію так, що дільничний має бути максимально «прив‘язаний» до території та населення – і жити на своїй дільниці, і працювати, – говорить Микола Лушпієнко. – Він повинен володіти криміногенною ситуацією, досконально знати та розуміти людей, і в разі отримання повідомлення про вчинення злочину чи іншого правопорушення – відразу виїздити на місце події. Але зусиль самого правоохоронця буде замало, йому потрібна допомога громади. Ваша допомога. І не тільки добровільних помічників «шерифа», а й тісна співпраця з місцевою владою – головами сільських та селищних рад, депутатами та громадськими активістами. Тільки за таких умов ми можемо всі разом забезпечити спокій на вулицях та безпеку кожному нашому громадянину».

Керівника поліції області підтримав і голова Миколаївської громади Анатолій Ігнат‘єв: «Приємно, що у нас є спільне бачення ефективного вирішення злободенних питань. Ми готові надати житло дільничному, в разі необхідності – автомобіль та паливно-мастильні матеріали, помічників з числа місцевих жителів – учасників АТО. Впевнений, що у добрій співпраці з поліцією проблем на нашій території не буде».

Слова вдячності на адресу місцевого дільничного прозвучали від жителів громади та депутатів сільради. Люди кажуть: капітана поліції Ольгу Демченко тут всі знають та поважають І дуже переймаються тими труднощами, з якими їй доводиться стикатися, аби встигнути на всі виклики та повідомлення. Крім того, що вона веде прийом громадян в приміщенні селищної ради та постійно проводить подворові обходи, їй, в силу специфіки служби, необхідно виїздити і до районного відділку поліції, і до лікарні, і до суду, і до прокуратури. А ще – підтримувати постійний зв‘язок та проводити певну роботу з навчальними закладами, батьківськими та педагогічними колективами, знати обстановку в молодіжному середовищі і контролювати ще цілий ряд інших моментів та питань. Тож звернулися до керівника поліцейського главку з проханням виділити для обслуговування території громади додатково ще кількох дільничних.

Тимчасово виконуючий обов‘язки керівника Білопільського відділення поліції Сергій Курочка повідомив, що, враховуючи штатну чисельність та навантаження на кожного працівника місцевої поліції, поки такої можливості немає. Проте прийнято рішення закріпити за дільницею оперуповноваженого карного розшуку, котрий буде виїздити на виклики про кримінальні правопорушення та злочини, та за потреби – направляти на виклики інших дільничних.

Аби стабілізувати криміногенну ситуацію в районі та на території громади, щотижнево проводяться відпрацювання населених пунктів, щодоби виходять на патрулювання групи «швидкого реагування». Особлива увага під час таких рейдів приділяється попередженню та розкриттю злочинів майнової спрямованості та вчинених проти життя і здоров‘я громадян.

 

Поділитися в соціальних мережах