Машиніста поїзда, який покалічив жителя Сумщини, залишили на волі

Днями Тростянецький суд виніс вирок машиністу тепловоза, через недбалість якого ледь не загинула людина.

Нагадаємо, подія сталася ще 11 вересня 2014 року. О 16:12 дизельний потяг Ворожба – Люботин прибув на станцію «Піонерська» із запізненням на 13 хвилин. Машиніст поспішав, щоб укластися в графік, тому відразу почав рух, як тільки на пероні не стало людей. Загальний час стоянки – не більше хвилини. Але, як виявилося, за кілька секунд перед тим, як двері почали закриватися, з третього вагона почав виходити пасажир. Він тримався за поручень і тільки-но ступив на перон – двері закрилися, защемивши йому руку в області правого плеча.

Поїзд почав рух і досить швидко прискорювався. Пасажиру, який не міг вирватися з полону, нічого не залишалося, як бігти по перону і кричати, щоб хтось із тих, хто сидить у вагоні, звернув на нього увагу. Пробігши (за словами потерпілого) 70 метрів, він утратив свідомість. На його щастя, у цей момент один із пасажирів побачив, що відбувається за вікном вагона, і швидко зірвав стоп-кран. Поїзд зупинився, і двері відчинилися. Машиніст, який був зобов’язаний дізнатися про причини, за якими хтось зірвав стоп-кран, не зробив цього і знову, подивившись у дзеркало заднього виду, вирішив, що на пероні нікого немає, закрив двері вагонів і продовжив рух. Поїзд поїхав, а потерпілий залишився лежати непритомний на щебені у залізчничного полотна.

Як потім з’ясувалося, потерпілий працював сторожем у таборі «Орлятко», який знаходиться неподалік від станції, і в той день їхав на роботу. Чоловіка знайшов його колега, який і надав йому першу допомогу. У результаті потерпілий потрапив до Тростянецької ЦРЛ, де у нього виявили переломи ребер, травми голови, забої тощо. З лікарні він виписався тільки через півтора місяці.

Після події було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 276 КК України (порушення правил безпеки руху, унаслідок чого потерпілому були заподіяні тілесні ушкодження середньої тяжкості). Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 2 до 7 років.

Машиніст повністю визнав свою провину і добровільно компенсував матеріальні збитки потерпілому. Незрозуміло тільки, чому дана кримінальна справа так довго розслідувалася, а потім ще й розглядалася в суді більше двох років. Тростянецький суд засудив підсудного до двох років позбавлення волі. При цьому йому дали рік в якості випробувального терміну. Якщо за цей час він не порушить закон, то залишиться на волі і далі.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах