Мер Сум: Куди дівати воду в районі Басів?

Мер Сум Олександр Лисенко під час апаратної наради 5 грудня наголосив на тому, що, очищуючи русла сумських річок, необхідно дбати і про гідробаланс водної системи міста. Дана проблема розглядалася в розрізі питання очищення русла річки Сумки між мостами по вул. Горького та пр-ту Шевченка.

Директор департаменту інфраструктури міста Григорій Яременко доповів, що до структурного підрозділу надійшли листи від двох наукових установ із пропозиціями з даного питання. Так, СумДу надав проект очищення річок вартість близько 400 тис. грн. Нині ж ведуться перемовини, аби ця сума була максимально зменшена.

«Кошти на даний вид робіт ми закладаємо в бюджет на наступний рік. Після того, як міський бюджет 2017 року буде затверджений, можна буде починати роботи з очищення русел річок Сумка між мостами по вул. Горького та пр. Шевченка», – повідомив Яременко.

Проте міський голова наголосив, що дане питання треба вирішувати комплексно. «Ми маємо вести мову про гідробаланс, а не про суто очищення. Мається на увазі підтоплення. Якщо ми схему водовідведення в районі Хіммістечка, вул. Тополянської розробили, то куди ми будемо дівати воду в районі Басів, вул. Тихорецької? Давайте підходити до цього питання комплексно», – сказав Олександр Лисенко.

Він зауважив, що до цього питання треба залучати Управління охорони, використання і відтворення водних бiоресурсiв та регулювання рибальства в Сумській областіі та Сумський район, який також має взяти участь в очищенні Косівщинського водосховища.

Ддепартамент інфраструктури міста отримав від мера завдання опрацювати питання розробки проекту гідробалансу водних об’єктів у басейні міста. За тиждень посадовці мають доповісти про перші результати роботи в цьому напрямку.

Поділитися в соціальних мережах