Мерія відповіла на “автобусну” петицію

Мерія Сум розглянула електронну петицію, автор якої просить транспорт великої місткості по автобусному маршруту № 3.

“Повідомляємо, що з ПП «Запорожець ОВ» було укладено Договір про організацію перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Суми» № 94/26-17 від 10.03.2017 р. (далі – Договір) строком на 5 років за результатами проведеного транспортного конкурсу у лютому 2017 р. При цьому слід врахувати, що переможця конкурсу за маршрутом № 3 «Аеропорт – Героїв Крут» (об’єкт конкурсу № 19) було визначено з огляду на його відповідність кваліфікаційним вимогам до учасників транспортного конкурсу.

Також зазначаємо, що відповідно до п. 3.1 розділу ІІІ Умов проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Суми, затверджених рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 06.09.2016 № 473 «Про організацію проведення конкурсу на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Суми», для забезпечення перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування в звичайному режимі залучаються автобуси класів І та ІІ, загальною пасажиромісткістю не менше ніж 23 місця. При цьому загальна пасажиромісткість транспортних засобів, що працюють за маршрутом № 3, є такою, що відповідає зазначеним вище вимогам. Перелік транспортних засобів із зазначенням загальної пасажиромісткості визначено в п. 1.2 Договору. Таким чином, перевізником виконуються вимоги щодо роботи на маршруті № 3.

Як визначено частиною першою статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічну норму закріплено частиною першою статті 188 Господарського кодексу України. З урахуванням викладеного вище інформуємо Вас про те, що реалізація запропонованого у Вашій електронній петиції є можливою за умови внесення змін до Договору виключно за згодою сторін – виконавчого комітету Сумської міської ради та перевізника. Отже, порушене питання реалізується відповідно до вимог чинного законодавства та договірних умов, а не шляхом прийняття рішення виконавчого комітету Сумської міської ради.

Беручи до уваги зазначене вище з перевізником міського автобусного маршруту № 3 ПП «Запорожець ОВ» було опрацьовано питання щодо можливості заміни транспортних засобів на вказаному маршруті на автобуси великої місткості та внесення відповідних змін до Договору про організацію перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Суми» № 94/26-17 від 10.03.2017 р. Останнім було надано офіційну відповідь (лист № 64 від 27 вересня 2017 р.) про відсутність фінансової можливості для закупівлі транспорту великої місткості. Також в контексті цього питання перевізником було зазначено наступне:

– перехід підприємства на роботу автобусами великої місткості, які працюють на дизельному паливі, вартість якого складає 23,00 грн., спричинить збільшення вартості проїзду;

– на маршруті № 3 відсутній сталий пасажиропотік для ефективного використання автобусів великої місткості”, – йдеться у відповіді на електронну петицію.

Поділитися в соціальних мережах