Мінприроди проситимуть затвердити межі Гетьманського національного парку

У Тростянці відбулася науково-технічна конференція «Стан і перспективи розвитку заповідної справи на Сумщині: досвід Гетьманського національного природного парку». За її результатами було прийнято рішення звернутися до Мінприроди України з проханням затвердити Проект землеустрою щодо затвердження меж Гетьманського національного природного парку.

«На жаль, темпи зростання площі територій природно-заповідного фонду сьогодні не можна вважати достатніми. Тому необхідно посилити роз’яснювальну роботу щодо переваг, які надають природоохоронні об’єкти для позитивного іміджу регіону, розвитку туризму, підвищення конкурентоспроможності продукції сільського господарства, збереження і розвитку традиційних видів користування природними ресурсами. Природно-заповідні об’єкти дійсно мають були створені для людей, а не навпаки», – зазначив директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Кривозуб.

Серед найактуальніших проблем розвитку природно-заповідного фонду фахівці називають недостатньо дієву охорону заповідних територій. Наразі першочерговими завданнями в екологічній справі є  забезпечення збалансованого розвитку територій і максимальне наближення природних ресурсів до територіальних громад.

Поділитися в соціальних мережах