Міськрада відсудила спірну ділянку в Сумах

До Господарського суду Сумської області звернувся позивач – Сумська міська рада – з вимогою повернути в користування земельну ділянку площею 0,1500 га, яку раніше орендував ТОВ «Ніфертіті». Ця ділянка знаходиться за адресою м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 122. Відповідач позовну заяву не відкликав, на судове засідання не з’явився.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив, що дійсно 07.10.2013 року між Сумською міською радою та ТОВ «Ніфертіті» був укладений договір оренди земельної ділянки площею 0,1500 га під розміщення мініринку.

Термін дії договору закінчився 29.02.2015. Після закінчення терміну оренди підприємець, який повинен мати переважне право перед іншими особами на оренду землі на новий строк, але в матеріалах справи відсутні докази про такі прагнення орендаря. Представник позивача повідомив, що відповідач не попереджав Сумську міську раду про бажання продовжити дію договору на новий термін в установлений для цього час.

Позивач вважає договір оренди земельної ділянки припиненим у силу положень ст. 31 Закону України “Про оренду землі”, згідно з якими договір оренди землі припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено. У зв’язку з неповерненням відповідачем орендованої земельної ділянки після припинення договору оренди в добровільному порядку, позивач звернувся до суду з даним клопотанням.

Дослідивши докази, суд встановив, що спірний договір є припиненим і вирішив позов задовольнити: зобов’язати ТОВ «Ніфіртіти» повернути Сумському міській раді ділянку.

Поділитися в соціальних мережах