На Білопільщині створять козину ферму

На Сумщині планують створити козину ферму. Вона має з’явитися за 20 км від обласного центру, на території Білопільського району. Щоправда, точне місце дислокації поки тримають в секреті, озвучать його після того, як отримають земельну ділянку під зведення об’єкту.

Володимир Опришко займається виробництвом обладнання для переробки молока, а ще має свою сироварню. Обсяги виготовленої продукції невеликі, десь 100 кілограмів у день, але подібні товари на українських, тим паче, сумських прилавках знайти вкрай важко.

Володимир Опришко - автор проекту "Козина ферма"

Володимир Опришко – автор проекту “Козина ферма”

“Козяче молоко недооцінене в нашій країні. Воно корисніше, ніж коров’яче, має бактерицидні властивості. Але така продукція майже відсутня в українських магазинах або здебільшого імпортна”, – зауважує Володимир Опришко.

Згідно з проектом, автором якого є Володимир Опришко, на 17 га землі планується будівництво ферми на 1000 голів. Її зведуть за кошти інвесторів. А поруч пропонують зробити таку собі соціальну міні-версію бізнесового об’єкту.

У Сумах презентували соціальний проект "Козина ферма"
“Невелика козина ферма розрахована на 100 голів. Будемо розводити зааненських кіз – це французька порода, вона високопродуктивна і витривала. Їхнє молоко не має специфічного запаху”, – говорить автор проекту.

Нині ж шукають акціонерів будівництва, соціально активних людей. За попередніми розрахунками, втілення цієї ініціативи в життя обійдеться в 6 мільйонів гривень.

За словами автора ідеї, проект має окупитися десь за 6 років. 2018-й передбачає проектну роботу. У 2019-му планують збудувати ферму і завезти тварин, потім – роздій, старт виробництва і вихід на 50% потужності. А вже 2021-му хочуть запуститися повністю і працювати на 100%. Перший прибуток становитиме близько 1, 5 млн гривень.

Фото зі сторінки Сумської сироварні "O'BEREG" у Facebook“Ферму хочемо зробити сучасною, автоматизованою, де є кормові столи, зведений до мінімуму людський фактор. Буде збудований ангар для постійного утримання кіз. Облаштуємо доїльний зал на 8 голів. Обслуговуватимуть ферму 4 працівники. Плануємо реалізувати молоко на переробку, а також виготовляти кисломолочну продукцію, йогурти і тверді та м’які сири. Цю переробку пропонуємо здійснювати на сироварні O’BEREG та продавати її у фірмових магазинах”, – розповідає Володимир Опришко.
Фото зі сторінки Сумської сироварні "O'BEREG" у Facebook
Фото зі сторінки Сумської сироварні "O'BEREG" у Facebook

Фото зі сторінки Сумської сироварні “O’BEREG” у Facebook

Поділитися в соціальних мережах