На дні водойми знайшли артснаряд

Протягом тижня піротехніками області було знищено 8 артилерійських снарядів (85, 76 мм), 5 мінометних (122, 82 мм), протитанкову міну та ручну гранату Ф-1 часів війни, виявлені в Конотопі, Сумському, Лебединському, Краснопільському, Глухівському, Охтирському районах, Тростянці та Шостці.

Зокрема, у селі Олешня Охтирського району під час прочищення дна ставка за допомогою екскаватора місцеві жителі натрапили на 76-міліметровий артснаряд. Небезпечний предмет знаходився всього в 100 м від житлових будинків. Про знахідку селяни повідомили рятувальникам. На місце виклику з Ромен прибули піротехніки. Фахівці вилучили боєприпас, вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

З початку року на Сумщині зафіксовано 204 випадки виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих воєн. Рятувальники зазначають, що при знаходженні боєприпасів неможна до них навіть торкатися, а тим більше намагатися їх перенести. Ні в якому разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючим і негайно проінформувати Службу порятунку за телефоном «101».

Поділитися в соціальних мережах