На лісгоспах Сумщини виявили сотню порушень

Днями Управлінням Держпраці у Сумській області проведено перевірки ДП «Шосткинське лісове господарство» та ДП «Середино-Будське лісове господарство» стосовно дотримання вимог законодавства з охорони праці. У кожному з суб’єктів господарювання встановлено близько 50 порушень, більшість з яких підприємства усунули в ході контрольних заходів. Через деякі грубі порушення законодавства Управлінням подано позови до суду щодо заборони ведення певних робіт та експлуатації устаткування.

Більшість, допущених підприємствами в ході своєї діяльності, порушень стосуються функціонування служб охорони праці лісництв, електрогосподарств, експлуатації транспорту та котлів, обладнання автозаправних станцій, артезіанських свердловин.

Також слід зауважити, що фахівцями Держпраці виявлено виконання підприємствами робіт й експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки за відсутності необхідних дозвільних документів. До речі в ході контрольних заходів на деяке устаткування суб’єкти господарювання не надали технічну документацію, а саме паспорти та дані про результати проведення технічного огляду. Це створює загрозу життю працівників та є грубим порушенням вимог Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів. Такі порушення є підставою для негайного зупинення виконання відповідних робіт та експлуатації устаткування. Поряд з цим варто наголосити на недостатності в лісгоспах спеціально навчених працівників з питань охорони праці.

Управління Держпраці у Сумській області зазначає, що відповідно до діючого законодавства у підприємств є час на усунення порушень, які залишилися по завершенню перевірок.

Поділитися в соціальних мережах