На сесії депутати “протиснули” закупівлю 3 маленьких автобусів для “Електроавтотрансу”

Друге сесійне засідання поспіль депутати Сумської міськради розглядають і голосують за питання внесення змін до Цільової програми розвитку міського транспорту, які знадобилися в зв’язку з незапланованою закупівлею трьох автобусів для КП “Електроавтотранс”. З третьої спроби назбирали 23 голоси «за», пише gorod.sumy.ua.

Протистояння депутатських фракцій розгорнулися на тлі збиткової роботи підприємства. Так, за перший квартал збитки КП «Електроавтотранс» склали 4,5 млн грн. Директор же підприємства Віталій Однорог був премійований в сумі 25 тис. грн. Також депутати тиснули на неефективний менеджмент. Мовляв, на території підприємства гниють шість автобусів, які ще можна відремонтувати, а депутатів змушують знову і знову голосувати за придбання нового транспорту. Прозвучала пропозиція спочатку вивчити, скільки транспорту потрібно підприємству, якого транспорту, а потім вже приймати рішення.
У підсумку, після невдалих голосувань вчора на сесії і сьогодні, питання знову поставили на голосування. Цього разу назбирали 23 голоси «за» (необхідний мінімум 22 голоси).

Директор підприємства, який був присутній на засіданні міськради, повідомив, що автобуси повинні прибути в місто вже через тиждень, так як тендер відбувся ще місяць тому. Нагадаємо, переможцем тендеру на поставку трьох автобусів стало ТОВ «Авто-Регіон», яке запропонувало автобуси Отаман А092Н6 за 5 916 006. (1,972 млн. грн за одиницю).

Варто відзначити, що в Цільовий програмі розвитку міського пасажирського транспорту м Суми на 2016-2018 роки зі змінами, внесеними рішенням Сумської міськради №1892-МР від 29 березня 2017 року, в 2017 році передбачено придбання двох автобусів середньої місткості і шести автобусів великої місткості з низьким рівнем підлоги, а також 21 тролейбуса.

Таким чином, КП «Електроавтотрас» оголосило тендер на закупівлю маленьких автобусів, які не включені до Цільової програми, тому що два автобуса середньої місткості вже були куплені, в той час як тендери на закупівлю додаткових тролейбусів та автобусів великої місткості оголошені не були. На даний момент торги проведені на поставку тільки чотирьох тролейбусів з 21 і чотирьох великих автобусів з шести, передбачених Цільовою програмою.

Для довідки: зараз комунальні маршрути щодня обслуговують близько 15 автобусів. Додатковий транспорт знадобився для розвантаження маршрутів.

Поділитися в соціальних мережах