На Шосткинщині дев’ятеро чоловік рятували корову, яка впала у підвал

9 листопада о 10:08 на лінію екстреного виклику «101» надійшло повідомлення про необхідність надання допомоги.

У селі Гамаліївці Шосткинського району в господарській споруді у двометровий підвал впала корова. Місцеві жителі самі підняти її з «бетонної пастки» не змогли і викликали рятувальників. На місце події було направлено відділення чергового караулу Державної пожежно-рятувальної частини №4.

Подолавши відстань у 8 км з районного центру, фахівці Служби порятунку прибули на виклик. З такою ситуацією шосткинські рятувальники  зіткнулися вперше, тому на місці довелось оперативно розробляти план дій. До операції залучили ветеринара, який зробив заспокійливу ін’єкцію худобі.

Оскільки вхід до підвального приміщення був недостатнього розміру, за допомогою шанцевого інструменту працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій збільшили отвір у бетонній підлозі сараю. Тварину обв’язали рятувальним спорядженням і за допомогою спеціального обладнання – ручного тельферу – почали піднімати нагору. Працювати довелось дуже обережно, щоб не травмувати худобу. Підстраховували проведення робіт пожежним автомобілем, до якого був приєднаний допоміжний трос від тельферу. О 15:00 корову підняли на поверхню.

Усього до рятувальної операції було залучено 9 чоловік особового складу та 1 одиниця спецтехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій, повідомляє Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.

foto_002

foto_003

Поділитися в соціальних мережах