На Сумщині керівник благодійного фонду нелегально реалізував 68 автівок

Прокуратурою Сумської області у п’ятницю, 13 жовтня 2017 року, повідомлено про підозру директора Благодійного фонду соціального захисту (підтримки) інвалідів Сумської області «Соцінвест», який, нехтуючи моральністю благодійної діяльності та зловживаючи своїми повноваженнями, протиправно реалізував 68 транспортних засобів. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Прокуратурою та співробітниками СБУ в Сумській області встановлено, що за рішенням комісії щодо розпорядження майном зазначеному фонду безоплатно надано для використання у благодійних цілях 82 транспортні засоби, які були конфіскованих державою та не реалізовані. Відчуження такого майна можливе виключно за умови сплати мита та інших податків і зборів. При цьому підозрюваний зареєстрував та облікував за благодійним фондом лише 14 транспортних засобів, а решту реалізував як запчастини, не сплативши при цьому обов’язкові платежі до бюджету.

Таким чином, керівник благодійного фонду заподіяв шкоди державним інтересам у вигляді неможливості надання соціально-незахищеній малозабезпеченій категорії громадян та інвалідам транспортних засобів, а також ненадходження податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджету на загальну суму 3 млн 276 тис грн.

Оскільки підозрюваний уникає спілкування з органом досудового розслідування, то повідомлення про підозру, як того вимагає чинне законодавство, вручене дорослому члену його сім’ї. На даний час вирішується питання про оголошення директора фонду в розшук.

Поділитися в соціальних мережах