На Сумщині керівник ухилився від сплати 700 тис. грн податку

Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно організатора конвертаційного центру. Злочинець налагодив схему з незаконного формування податкового кредиту, мінімізації податкових зобов’язань та переведення безготівкових коштів у готівку.

У ході досудового розслідування доведено, що керівник підприємства підробляв первинні документи на постачання товару. Задля ухилення від сплати податків посадовець вносив до податкової звітності очолюваного товариства завідомо неправдиві відомості за наслідками фіктивних безтоварних операцій. Вищезазначені протизаконні дії тіньового ділка призвели до несплати податків у розмірі понад 700 тис. гривень. Результати досудового розслідування у кримінальному провадженні підтверджено висновком судово-економічної експертизи.
Кримінальне провадження за підозрою керівника підприємства у вчиненні злочинів за ч.1 ст.212, ч.4 ст.358 та ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України направлене до суду з обвинувальним актом.

Довідково: санкція ч.1 ст.212 КК України передбачає штраф від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років; санкція ч.4 ст.358 передбачає штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років; санкція ч.1 ст.366 передбачає штраф до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Поділитися в соціальних мережах