На Сумщині крадуть висотні антени “Київстару”

Під час консультаційної відеоселекторної наради правоохоронці та фахівці двох найбільших українських компаній, що надають послуги мобільного зв‘язку, обговорили ряд питань стосовно попередження та розкриття крадіжок обладнання зі станцій та висотних антен, а також напрацювали ряд спільних заходів щодо подальшої співпраці в цьому напрямку.

У дискусії взяли участь керівники поліцейського главку, представники компаній мобільного зв‘язку «Київстар» та «ЛайфСелл», а також керівники територіальних відділів та відділень поліції – у режимі он-лайн конференції.

Нараду відкрив тимчасово виконуючий обов‘язки начальника ГУНП Олег Григоров. Він коротко довів до відома присутніх інформацію про кримінальну обстановку в області в частині злочинів, об‘єктами яких стало майно та обладнання компаній-операторів мобільного зв‘язку, та зазначив:

«На сьогоднішній день так складається ситуація, що у більшості своїй працівники компаній не відразу виявляють крадіжки обладнання автономних станцій та висотних антен, іноді з моменту вчинення злочину проходить кілька тижнів чи й місяців. Це нівелює роботу як слідчо-оперативних груп, так і самого слідства, оскільки повністю втрачається і картина скоєння злочину, і слідові база. А тих доказів, що вдається зібрати, почасти не вистачає для проведення повного і всебічного розслідування».

Олег Григоров озвучив ряд певних моментів, що не дозволяють швидко та якісно попереджувати і розкривати подібні злочини, та висловив сподівання, що у тісній співпраці з представниками компаній правоохоронці напрацюють ефективні шляхи подолання цих проблем.

Заступник начальника ГУНП області Руслан Пиняга підкреслив, що знання оперативними працівниками того, де можуть використовуватися крадені деталі та прилади, їх габаритні характеристики та функціональні можливості значно спростять пошук цих речей та прискорить завершення кримінальних проваджень.

За твердженням представника компанії «ЛайфСелл» Андрія Бідника, експлуатація краденого майна помимо прямого призначення, в тому числі й у приватних оселях, цілком можлива.

«Крім того, як показує практика, зловмисники, що цілеспрямовано вдираються до станцій техобслуговування, не лише добре обізнані з правилами безпеки при поводженні з приладами високої напруги, а й споряджені масками-балаклавами та мають відповідне захисне обладнання, що робить безперспективним встановлення будь-яких камер відеоспостереження», – зазначив фахівець компанії.

Поділитися в соціальних мережах