На Сумщині майже 90 місць масових захоронень у роки Голодомору

Національний музей “Меморіал жертв Голодомору” створив геоінформаційну систему, на якій позначено місця масових захоронень українців в роки Голодомору. Загалом система містить інформацію про понад 900 місць масових поховань, з них 86 – у Сумській області.

Геопортал містить карту адміністративного устрою УСРР (1933 р.), карту території Голодомору та сучасну карту України (2018 р).

На сучасній карті України промарковано місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду, пам’ятники та пам’ятні знаки, встановлені для вшанування жертв Голодомору.

Пошук можливий за областю, районом чи населеним пунктом.На карті можна не тільки побачити місця масового захоронення, а й отримати інформацію по кожному з них. У цьому ж розділі можна заповнити спеціальну форму, якщо є уточнення чи нове повідомлення про місця масового захоронення українців у роки Голодомору. Після опрацювання працівниками музею ця інформація буде додана до карти.

Нагадаємо, День пам’яті жертв Голодомору — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

24 листопада відбудуться заходи щодо вшанування пам’яті жертв акту геноциду українського народу:

10:00 – мітинг- реквієм «Не знає пам’ять забуття» та покладання квітів і композицій з житніх та пшеничних колосків до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років (сквер Пам’яті жертв Голодомору, вул. С. Бандери);

16:00 – акція «Засвіти свічку!» (викладання символічного хреста із запалених свічок, сквер ім. Тараса Шевченка);

16:30 – концерт-реквієм «Скорботна свічка горіла» (обласна філармонія, вул. Петропавлівська, 63).

Поділитися в соціальних мережах