На Сумщині можуть амністувати 9 АТОвців

7 вересня 2017 року набрав чинності Закон України «Про амністію у 2016 році» від 22.12.2016 №1810-VIII, відповідно до якого розширено коло осіб, до яких може бути застосована амністія. Зокрема, підлягають звільненню від відбування певних видів покарання особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, отримали статус учасника бойових дій.

На даний час органам прокуратури області відомо про 10 осіб, що перебувають в установах виконання покарань і попереднього ув’язнення області, а також 14 осіб, яким призначено інші види покарання, та стосовно яких або є достатні дані, що підтверджують вищевказаний статус учасника бойових дій, або які повідомили про наявність такого статусу за відсутності підтверджуючих документів у матеріалах особових справ.

За інформацією наданою адміністрацією виправних установ та слідчого ізолятора, з урахуванням наявних в матеріалах особових справ документів, із зазначеної кількості осіб під дію Закону України «Про амністію у 2016 році» підпадає 9 осіб. Питання щодо можливості застосування амністії до інших осіб вищевказаної категорії вивчається.

«Слід зазначити, що застосування амністії не допускається, якщо обвинувачений (підсудний) або засуджений заперечує проти цього. Особа, щодо якої вирішується питання про застосування амністії, дає свою згоду суду в усній чи письмовій формі з обов’язковим зазначенням цього в журналі судового засідання», – повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області Сергій Вакула.

Поділитися в соціальних мережах