На Сумщині митникам-посадовцям вибачили хабарі?

За інформацією Данкору, гучне затримання начальника митного посту «Конотоп» Сергія Жихаря і його заступника Вадима Василенка по факту закінчилося нічим.

25 травня прес-центр СБУ повідомив про хабар, на якому  попалися конотопські посадовці.

«Співробітники СБУ спільно з прокуратурою викрили на хабарі двох працівників керівної ланки одного з постів Сумської митниці. Правоохоронці встановили, що зловмисники систематично вимагали гроші від пасажирів, які перетинали кордон, за безперешкодне перевезення в ручній поклажі товарів понад встановлені обмеження. Оперативники СБ України затримали двох митників поза службою і вилучили у них більше восьми тисяч доларів США в різних валютах. На робочих місцях посадових осіб співробітники спецслужби виявили «робочі зошити», в яких зловмисники вносили дані про отримані хабарі. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії , – йшлося у повідомленні.

Після цього були проведені обшуки і на Сумській митниці, зокрема і в її керівника.

Однак продовження ці затримання не мали. У прокуратурі Сумської області в рамках цього розслідування підозра нікому оголошена не була, а суд навіть відмовив у арешті коштів, вилучених під час затримання. Як стало відомо журналістці Олені Адаменко, «вирішення питання» нібито коштувало 50 тисяч доларів.

Поділитися в соціальних мережах