Приватна фірма на Сумщині заблокувала дослідження полігону із львівським сміттям

Скандал зі львівським сміттям, який спалахнув у Глухові наприкінці жовтня, пройшов низку етапів: широкого громадського розголосу, початку кримінального дослідження, за участі місцевої конотопської прокуратури, і нарешті, остаточного з’ясування обставин. Останній мав початися з обстеження полігону твердих побутових відходів.

1492626443_01

Його вимагає у міської ради сама прокуратура. На звалищі, за припущеннями правоохоронців, може бути зарите сміття, вивезене на 27 фурах з міста Лева. З’ясувати точне місцезнаходження непотрібу, котрий, якщо вірити заявам мера, має в собі небезпечні, а то й радіоактивні речовини повинна, комісійно, саме міська рада та представники компетентних служб.

1492626382_02

Тож і було утворено комісію. До її складу увійшли: заступник міського голови Олександр ВИСКУБ, начальник міського управління ЖКГ і містобудування Марія СЕГЕДА, начальник відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держспоживслужби у Глухівському районі Андрій МАТВІЄНКО, та низка інших посадовців комунальної ланки, та державного екологічного нагляду.

Минулої середи, 12 квітня, комісія прибула до входу на полігон, у супроводження екскаватора, для забору проб зі сміттєвих шарів. На вході гостей зустрічали директор ТОВ «Зеленбуд» Дмитро ХОРУЖЕНКО та юрист підприємства Олександр ОСЬМАКОВ. В`їзд було заздалегідь перекрито автокраном. Члени комісії зупиняються на розворотному майданчику при в`їзді, й ідуть пішки, до господарів звалища . Олександр Вискуб починає передавати керівнику «Зеленбуду» Дмитру Хоруженку копії документів від прокуратури та мера. Той уважно з ними ознайомлюється, і передає Осьмакову. Юрист практично відразу дає відкоша заступнику міського голови: документи неналежно оформлені, треба копії з «мокрими» печатками. Врешті – решт, з міськради привозять потрібні папери, до яких вже ніяк не причепишся. Комісію пропускають на звалище.

Тут з’ясовується: у господарів теж проблеми, причому, дійсно, серйозні, з документальним оформленням своєї діяльності. Так на прохання надати річний технологічний план захоронення твердих побутових відходів юрист «Зеленбуду» спочатку відпускає якусь незрозумілу репліку – мовляв, де про це згадано в угоді на оренду, а потім кидає : «Обстежуйте полігон!». Взагалі, згаданий план – як то кажуть, альфа і омега для утримувача сміттєзвалища. Там має бути занотовано, скільки, на якій ділянці, і звідкіля надходить сміття. Альфа і омега виявляється відсутньою. Господарі швидко знаходять відмовку: такі цінні документи у вагончику на полігоні зберігати не можна. Їх просять привезти – як то кажуть, відповісти люб`язністю на люб`язність: ми ж, мовляв, доставили документи на вашу вимогу. Всі прохання ігнорують, технологічний план не надають. Втім, крім нього повинні бути, причому в вагончику, поквартальна інструкція з експлуатаціі полігону, санітарний паспорт, журнал обліку. Останній «комісари» отримують без проблем, але від 7.11. 16р. Все що раніше, кажуть господарі, вже у прокуратурі.

Комісія звертає увагу на дезбар`єр. Він начебто є, але – не функціонує. Принаймні сьогодні, – як стверджує директор «Зеленбуду». Виникають у комісії і питання щодо складування сміття. Навіть недосвідченому оку помітно: з цим не все гаразд. Поверхня площини під сміття розрита, шар відходів занадто товстий, аби його ущільнити належним чином. З матеріалом для засипки теж не все зрозуміло. Над звалищем височить чималенька гірка (а якщо по-чесному – гора) піску; той, як відомо, для цієї мети непридатний, але – забудовники ладні справляти за нього чималу ціну. І, додамо, більшість із них знає, до кого звернутися за таким цінним матеріалом.

Запитання лунають одне за одним, і Дмитро Хоруженко, врешті, не витримує: «Та ніякого ущільнення, пересипки грунтом не було тут одвіку. Коли отримували полігон, для нас повинні були підготувати і площі й ущільнення, а насправді виявилось – купа землі, поряд табличка «Грунт для пересипки відходів». Всі порушення занотовано у акті обстеження. Там зазначені й недотримання технологічних вимог, і відсутність всілякого потрібного устаткування, і ще деякі, скажімо так, недопрацювання. Але комісія, нагадаємо, їхала на звалище не за цим. Головним було докопатися, у повному розумінні, до сміття. З цим не склалося. Як зазначено в акті обстеження, оскільки: «…щорічні технологічні плани організації робіт із захоронення відході, на яких позначені робочі карти захоронення відходів, відповідно до Правил експлуатації полігонів ТПВ, надані не були, через це встановити місце захоронення «львівського сміття» у комісії не було можливості. Також техніка «Зеленбуду» створила перешкоду для в`їзду на територію полігону екскаватора для здійснення в ході комісійного обстеження вибіркового розкопування.»

Отже, не надали, не допустили. Напрошується висновок: є що ховати. Невже на нашому полігоні таки зариті небезпечні відходи зі Львова?

P. S. Жодного підвищення радіоактивного фону на глухівському сміттєзвалищі комісія не зареєструвала.

Джерело: http://kourier.in.ua/

 

Поділитися в соціальних мережах