На Сумщині невідомі самовільно засіяли більше 100 гектарів

Тишком-нишком засіяли більше сотні гектарів землі кукурудзою на Роменщині. Хто власник рослин, установлюють правоохоронці, на сам же врожай наклали арешт. Відомості про це містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Площі “незаконної” культури розкинулися біля села Кропивинці Роменського району. Невідомі засадили злаком більше 132 державних гектарів.

Земля станом на жовтень поточного року не передавалася ні у власність, ні в оренду – такі відомості надають у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно. Те, що ділянки були зайняті самовільно, підтвердив державний інспектор Головного управління держгеокадастру області, а також фахівці Сумського державного підприємства геодезії та картографії.
Наразі в поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 197-1 Кримінального кодексу України “Самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику”). До слова, держава, за висновками фахівців, понесла понад 172 тисячі гривень збитків.

Поки ж таємничих підприємців розшукують роменські правоохоронці, місцева прокуратура звернулася до суду з клопотанням накласти арешт на врожай кукурудзи, аби заборонити розпоряджатися й користуватися ним, а також відчужувати. Однак, Роменська Феміда наполягла: арештовувати майно ні в кого, бо не встановлено особи підозрюваних у захопленні земель, немає й документів про безпосереднього власника врожаю.

Зерно хотіли й реалізувати, з відповідним клопотанням до Роменського міськрайонного суду звернувся представник прокуратури. Кукурудза – достатньо громіздкий речовий доказ. Відповідно до законодавства, якщо зберігання доказів потребує значних витрат та може принести зайвих труднощів, його можна передати торговельному підприємству для реалізації, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

Обласна ж покровителька правосуддя була іншої думки. Посіви кукурудзи мають прямий стосунок до злочину, який розслідується, а потреба в їхньому арешті обумовлена саме необхідністю збереження від будь-чийого посягання, прийшли до висновку судді Апеляційного суду Сумської області й дозволили “арештувати” кукурудзу.

Однак, те, що врожай кукурудзи зібраний, не доведено, зауважив суд, тому він не може вважатися партією товару. Дозволяти ж прокуророві реалізувати посіви, коли не встановлена ні їхня вага, ні інші властивості, Феміда остереглася, адже це може надати йому широких повноважень та призвести до порушення інтересів держави.

Як сталося, що на території сільської ради без нічийого відома обробляють поля, запитали в очільниці ради Олени ЗВАРИЧ. Жінка говорить: про посіви кукурудзи знає. Ці підприємці користувалися площами й раніше, однак декілька років тому в них закінчився договір оренди. Поновити ж його орендодавець не дозволив (ділянка розташована поза межами населеного пункту й належить державі). Голові сільради підприємці пояснили, що тривають судові процеси, але, не дивлячись на відсутність дозволу, орендна плата продовжувала справно надходити до бюджету. Щомісяця підприємці наповнюють казну на приблизно 13 тисяч гривень, говорить Олена Євгеніївна.

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах