На Сумщині оцінили шкоду від екоаварій

Начальник Державної екологічної інспекції у Сумській області Геннадій Базаров поінформував про розмір шкоди, завданої виливом нафтопродуктів на території Кардашівської сільської ради в усіх трьох випадках.

«Ми дослідили усі три території, які постраждали внаслідок аварій на Охтирщині. Щодо першого пориву нарахована шкода склала 226 тисяч гривень, у другому випадку – понад 31 тисячу гривень і у третьому – понад 7 тисяч гривень», – зазначив посадовець під час засідання комісії з питань перевірки фактів забруднення земель на території Охтирського району під час господарської діяльності НГВУ «Охтирка Нафтогаз» ПАТ «Укрнафта»

Крім того, за результатами перевірки, проведеної за заявою ПрАТ «Райз-Максимко», виявлено забруднення земельної ділянки сільськогосподарського призначення, на якій внаслідок руху транспорту під час перевезення забрудненого ґрунту з місця аварії до під’їзної дороги ГЗУ-6  утворився тимчасовий ґрунтовий шлях. Загальна площа забрудненої земельної ділянки під тимчасовою ґрунтовою дорогою становить 1710 м2. Загальний розмір нарахованої шкоди від забруднення вищевказаної земельної ділянки складає понад 48 тисяч гривень.

За результатами проведених перевірок видані приписи щодо усунення виявлених порушень. Матеріали перевірок направлені до правоохоронних органів та органів СБУ.

Поділитися в соціальних мережах