На Сумщині підприємству обмежили роботу через потенційну небезпеку

Сумський окружний адміністративний суд задовольнив позов Управління Держпраці у Сумській області до КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ» щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду. Таким чином підприємству заборонено проведення робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

За результатами всебічної комісійної перевірки КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ» фахівцями Управління Держпраці у Сумській області було встановлено ряд порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Серед виявлених є правопорушення, при наявності яких забороняється подальша експлуатація водогрійних опалювальних котлів та іншого устаткування на підприємстві, а також виконання робіт на висоті, газополум’яних робіт, проведення перевірки та чищення димових і вентиляційних каналів тощо.

Так найвагомішими порушеннями, встановленими у ході контрольного заходу Держпраці, є відсутність дозволів на проведення робіт та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки. Також суб’єкт господарювання знехтував необхідністю проведення навчання та атестації працівників, залучених до виконання робіт підвищеної небезпеки.

Підприємством не проведено у встановленому порядку та у відповідні терміни технічного огляду, випробування та експертного обстеження опалювальних водонагрівних котлів, електроінструменту розподільчих та понижувальних трансформаторів та іншого устаткування.

Таким чином із огляду на допущені порушення з охорони праці суб’єкту господарювання також заборонено виконання робіт, пов’язаних з експлуатацією посудин, що працюють під тиском, робіт у діючих електроустановках електротехнічного персоналу, зварювальних, газополум’яних, плавних робіт тощо. Заборонено експлуатацію електроінструменту, зварювального трансформатора, експлуатацію лінійних частин та їх елементів систем газопостачання природним газом, та газовикористовуючого обладнання потужністю понад 100кВт.

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу суб’єктів господарювання Сумщини на необхідність додержання вимог законодавства задля уникнення порушень та створення безпечних умов проходження виробничого процесу.

Поділитися в соціальних мережах