На Сумщині піймали інтернет-шахрая

До поліції із заявою про шахрайство звернувся 32-річний житель Дніпропетровської області. Чоловік розповів, що на одному із сайтів оголошень знайшов цікаву пропозицію про продаж сенсорів до мобільного телефону. Продавцем виявився житель Ромен, з яким під час телефонної розмови вони домовилися про умови придбання товару. Та сплативши оговорену тисячу гривень за придбання двох деталей, товару так і не отримав.

Зловмисника вирахували оперативники Роменського відділу поліції. «Підозрюваному 26 років, – коментує Юлія Загамула, начальник Роменського відділу поліції. – Ним виявився раніше судимий за шахрайство місцевий житель. Правоохоронці вже довели його причетність до п’яти аналогічних злочинів, від рук якого потерпіли жителі різних регіонів України. За підрахунками поліцейських, загальна сума збитків, яку своїми діями завдав роменець, складає близько чотирьох тисяч гривень».

У відділку поліції чоловік пояснив, що навіть не збирався нічого відправляти покупцям, адже в наявності вказаних у оголошенні запчастин до гаджетів він не має. Це, за його словами, лише спосіб додаткового заробітку.

Нині у відношенні афериста працівники поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», яке передбачає трирічне ув’язнення. А поліцейські вкотре звертаюся до громадян з проханням, не перераховувати гроші незнайомцям, які вимагають стовідсоткову передоплату за товар, сплачувати за покупки при їх отриманні та завчасно передбачати ризики від придбання товару в мережі Інтернет. “Користуйтесь добре перевіреними Інтернет-магазинами, а в разі подібних випадків, одразу повідомляйте про це до найближчого відділу поліції, або за телефоном гарячої лінії «102»,” – радить Відділ комунікації поліції Сумської області.

Поділитися в соціальних мережах