На Сумщині посилили “полювання” за неоформленими працівниками

За інформацією головного державного інспектора відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Сумській області Марини Шестерикової, озвученої на засіданні виконкому Шосткинської міськради, штат інспекторів на місцевому рівні збільшиться вдвічі.

У відділі, де раніше працювало 2 головних інспектора Держпраці, тепер буде працювати 4. Таке рішення було прийнято у зв’язку з активізацією роботи по легалізації тіньової зайнятості.

— На сьогодні дуже гостро стоїть питання незадекларованої праці, яка найчастіше проявляється у веденні економічної діяльності без державної реєстрації, застосуванні найманої праці без оформлення трудових відносин, приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності та ін…. Вся наша діяльність буде спрямована на те, щоб виявляти неоформлену працю і за допомогою штрафних санкцій спонукати роботодавців до оформлення трудових відносин, – повідомила Марина Шестерикова.

Штрафні ж санкції в разі виявлення неоформленого працівника досить значні.

Джерело: shostka.info

Поділитися в соціальних мережах