На Сумщині пройде перший в Україні аукціон для орендарів водойм

За словами директора Департаменту екології та охорони природних ресурсів Ігоря Кривозуба, наразі триває паспортизація водних об’єктів, які знаходяться на території Сумської області.

«На території Сумщини 495 водних об’єктів із 2245 знаходяться в оренді, – зазначив посадовець. – За минулий рік в області продовжено 16 договорів оренди водних об’єктів, а в цьому році 11 договорів. Крім того, 21 червня у місті Ромни пройде перший аукціон в Україні, на якому будуть виставлені 4 об’єкти. І такі аукціони плануються й у майбутньому. Наразі в області розроблено 145 паспортів водних об’єктів. І ми зробимо все від нас залежне, щоб усі вони були виставлені на аукціон».

Питання здачі водних об’єктів в оренду – це навіть не стільки питання надходжень до бюджету, скільки питання впорядкованості територій і розвитку інфраструктури на місцях, говорять чиновники. Це шанс для об’єднаних територіальних громад, для підприємців, які працюють в районах, розпочати якусь справу, дати додаткові можливості для людей. Сумщина недоотримуємо від оренди водних об’єктів сотні тисяч гривень, але насправді втрати з точки зору розвитку інфраструктури області можуть вимірюватися мільйонами і десятками мільйонів.

За словами заступника голови облдержадміністрації Миколи Подопригори, наразі не те що паспортів, а й навіть необхідної інформації про стан усіх ставків у районах немає. Дані є лише з Краснопільщини і частково з Роменщини. Тому Микола Подопригора звернув увагу голів райдержадміністрацій на те, щоб вони до цього завдання поставилися ретельніше.

Поділитися в соціальних мережах